Музей “Бойківщина”

Народний музей «Бойківщина»

Народний музей «Бойківщина» створений в 1989 р. Звання народного отримав в 1990р. В музеї діють чотири виставкові кімнати. Це: кімната історії, кімната етнографії, кімната української діаспори, кімната о.Михайла Зубрицького. В музеї налічується 1538 оригінальних експонатів та 1641 книжкового фонду.

Відвідувачі мають змогу ознайомитись з історією виникнення Турки, життям і культурою бойків, а також побачити стенди з дерев’яними церквами бойківського типу які є в нас на Турківщині. В кімнаті етнографії відвідувачі побачать дерев’яні речі домашнього вжитку, старовинний одяг бойків та чудову бойківську вишивку. Також побачать взуття бойків, це: дерев’яники (довбаники) і ходаки. В кімнаті української діаспори відвідувачі ознайомляться з літературою, яка була видана нашими земляками за кордоном, а також зі сценічними костюмами хору «Гомін». В кімнаті о. Михайла Зубрицького відвідувачі мають змогу ознайомитись з творчою діяльністю отця Михайла Зубрицького. З його науковими дослідницькими працями, а також з його біографією життя та діяльності на Турківщині.

Музей проводить такі роботи як:виставки, фото-книжкові виставки, уроки краєзнавства, уроки писанкарства. Періодично проводить виступи по місцевому радіомовленню, де знайомить слухачів про роботу музею, про звичаї і обряди які були в нас на Турківщині.

Кожного року музей проводить літературно-краєзнавчий конкурс ім.. Мирона Утриска. В ньому беруть участь літератори, краєзнавці з різних куточків України. Протягом кожного року наш музей відвідують понад 1500 відвідувачів різної вікової групи.

Ми щиро запрошуємо людей відвадати наш музей. Ви дізнаєтесь багато цікавого про наш славний бойківський край, про наші звичаї і обряди, про культуру бойків.

Адреса: 82500 м.Турка, вул. пл.Ринок, 26 тел. 0269 31372  моб. 0969426868, 0665739775.

Завідувач музею Руслана Вовчанчин.