Турківщина туристична

Туристичні маршрути Турківщини:Маршрут № 1
‘Золоте кільце Бойківщини’ (Турка-Розлуч-Самбір-Кульчиці-Нагуєвичі – Східниця – Урич – Сколе – Тухля – Нижні Ворота – Воловець – Міжгір’я – Синевирське озеро – Болехів – Моршин – Стрий – Дрогобич – Трускавець – Східниця – Турка).
Довжина маршруту 534 км, тривалість 6-7 днів.
Цей цікавий для туристів автомобільний туристичний маршрут, запропонований відомим краєзнавцем Ярославом Тириком, вчителем Лімнянської СШ Турківського району, проліг по території бойківського краю в межах Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей.

Маршрут № 2
‘Руський путь – прадавній шлях через Карпати’
(Самбір – Стрілки – Лімна – Вовче – витік р. Дністер – Розлуч – Турка – Бориня – Комарники – Либохора – перевал ‘Руський путь’ – долина р. Латориця (Закарпаття).
Довжина маршруту 80 км, тривалість 5-6 днів.
Туристи мають можливість пройти одним з найдавніших і найбезпечніших шляхів, якими з часів неоліту користувалися племена і народи, що жили по обидва боки Карпат, а також на берегах Середземного і Балтійського морів. Проліг він по долині р.Дністер, а потім р.Стрий на Верховинський Вододільний хребет. Туристи, здійснюючи мандрівку за маршрутом ‘Руський путь’, можуть довідатися, що укріплені городища і сторожові поселення стояли поблизу добре видимих вершин, причому з попередньої добре видно наступну вздовж шляху.

Маршрут № З
Розлуч – Турка – Сянки (потягом) – Верховинський Вододільний хребет (до г. Пікуй) – Гусне.
Довжина маршруту 75 км, з них 38 км – пішки.
Поблизу с. Сянки (найбільш високогірне село району – 890 м н.р.м.) знаходиться витік річки Сян. Зараз Сянки стали центром лижного спорту (в 1913 році тут була найкраща лижна траса Польщі), є траси для лижних гонок та зимового спортивного орієнтування, На межі із Закарпаттям розташований Ужоцький перевал, свідок грізних історичних подій: є могили австро-угорських та російських вояків, полеглих у боях Першої світової війни та символічна могила Українських Січових Стрільців на місці першого їх бою у вересні 1914 року. З Сянок туристи пішки прямують до г. Пікуй (1408 м) Верховинським Вододільним хребтом. Зверху відкриваються чудові краєвиди на Закарпаття, на Сколівські Бескиди і Турківську Верховину. Туристів зачарує рослинний світ Пікуя. Не випадково тут створено заказник площею 711 га.

Маршрут № 4
Розлуч – Явора – Свидник – Ясінка – Кіндратів – Головське – Східниця (Дрогобиччина)-Урич (Сколівщина).
Довжина маршруту 60 км, тривалість 4-5 днів.
Цей маршрут особливий тим, що його можна здійснити як пішки, так і на автомобілі або на човнах по річці Стрий. Відомими далеко за межами краю є водоспад Явірний (біля Явори), ступінчата скеля (біля Ясінки Замкової) і легендарні Урицькі скелі, де в Х-ХІІІ ст. функціонувала потужна фортеця Тустань. На скелях гори збереглися малюнки давніх язичників. Історичним місцем є околиця села Свидник, де влітку 1944 р. був проведений перший етап військової присяги УПА єдиному урядові України -Українській Головній Визвольній раді.
В с. Кіндратів народився визначний етнограф і історик Михайло Зубрицький (1856-1919 рр.).

Маршрут № 5
‘Маківка – гора невмирущої слави Українських Січових Стрільців’.
(Розлуч – Турка – Ільник – Багнувате – хребет Високий Верх -Козева (Сколівщина) – Половецьке – г. Маківка).
Довжина маршруту 50-55 км, тривалість 2-3 дні.
Маршрут пролягає по мальовничих місцях Турківщини, Сколівщини до гори невмирущої слави Українських Січових Стрільців – Маківки. Цей маршрут був започаткований в середині 80-х років патріотичною молоддю Турківщини під керівництвом свого ватажка Мирона Утриска.
Із хребта Високий Верх відкривається чудова панорама обжитої Стрийсько-Сянської Верховини і заліснених Сколівських Бескидів. Ця частина Турківщини та Сколівщини є найменш доступною для людини, тому тут найкраще зберігся рослинний і тваринний світ.

Агрооселі Турківщини запрошують

Туризм і екскурсії є найкращим способом активного відпочинку.
Турківщина має непогані можливості для здійснення цієї мети. У гірській системі Карпат ця територія має ряд своїх особливостей, які проявляються в її природі, історії і господарській діяльності людей. Тут знаходиться одна з найгарніпшх полонин гірської Львівщини — Буковецька полонина в східній частині якої височить найвища вершина області г.Пікуй. Звідси відкривається чудова панорама гір Турківщини, Сколівщини і Закарпаття.
Мальовничим екскурсійним куточком є витік річки Дністер — найбільшої річки Львівщини і однієї з найбільших річок України. Через всю територію району протікає головна його водна артерія р.Стркй. Тут проходить частина Головного Європейського вододілу, що розділяє води Балтійського і Чорного морів. Привабливими для туристів є гірські хребти: Верховинський вододільний (що розділяє води річкових басенів Дністра і Дунаю), Розлуцький, Високий Верх; вершини Пікуй, Магура Лімнянськаг, Мінчол Зубрицький, Шимонець, Києвець, Звіринець та інші.
Туристсько-екскурсійними об’єктами є історичні місця краю. Це Ужоцький перевал – місце перших боїв Українських січових стрільців; це окраїна села Свидник — місце першої присяги підрозділів УПА на вірність Україні і своєму народу. Є на території району залишки військових городищ і сторожових поселень періоду Київської і Галкцько-Волинської держави. Захоплюючими для мандрівників є самі бойківські села, які гірляндами розкинулися вздовж річок і потоків. У багатьох з них є чудові пам`ятки історії і архітектури.
З розвитком сільського зеленого туризму Турківщина стає дедалі популярнішою в цьому плані. Туристів приваблює сюди насамперед екологічна чистота гірської природи з прекрасними краєвидами. Повна відсутність промислової сфери дає добрі лікувально-оздоровчі можливості. Це передусім багаточисленні джерела мініральних вод типу ‘содова’, ‘нафтуся’, і чисте цілюще повітря. Це створює хороші умови для відпочинку від бурхливого буденного життя.
Понад 20 сільських господарів готові прийняти гостей у своїх садибах.
Де літом відпочиваючі можуть збирати гриби, ягоди, лікарські рослини, ловити рибу, займатися мисливством, здійснювати велосипедні прогулки, верхову їзду, купання в гірських річках, проводити незабутні вечори біля ватри в горах.
Зимою гості можуть кататися на лижах, санках, ковзанах. Ознайомитися з народними обрядами і відчути урочистість релігійних зимових свят: – Святого Миколая, Різдва, Старого Нового року, Водохрещення. Масові гуляння, колядки, вертепи справляють на відпочиваючих незабутнє враження.
Запрошуємо на Турківщину!

Перелік агроосель:

Хмелинська Ганна Петрівна (агрооселя ‘У Петрівни’)
с. Розлуч
Кількість кімнат/чол. – 4/9
Тел. домашній: 8(03 269) 3-75-75
Тел. мобільний: +38(067)3670728

Пузич Марія Михайлівна
с. Розлуч
Кількість кімнат/чол. – 2/5
Тел. домашній: 8(03 269) 3-75-51

Матляк Ярослав Іванович
смт.Бориня
Кількість кімнат/чол. – 2/5
Тел. домашній: 8(03 269) 3-42-17

Гирович Мирон Іванович
смт.Бориня
Кількість кімнат/чол. – 3/8
Тел. домашній: 8(03 269) 3-41-70

Ільницький Іван Михайлович
с.Гусне
Кількість кімнат/чол. – 2/5
Тел. домашній: 8(03 269) 3-51-14

Яворський Любомир Володимирович
м.Турка
Кількість кімнат/чол. – 2/5
Тел. домашній: 8(03 269) 4-10-08

Чичерський Олег Асафатович
с. Івашківці
Кількість кімнат/чол. – 6/13
Тел. домашній: 8(03 269) 3-51-27