Звіт Турківського районного територіального центру

Турківський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) здійснює соціальне обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання.

Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на 01.01.2013р. надано послуг 3895 одиноким громадянам похилого віку та особам з обмеженими фізичними можливостями.

Основним завданням відділення соціальної допомоги вдома є надання комплексу соціально – побутових послуг в домашніх умовах. Станом на 01.01.2013 року відділенням соціальної допомоги вдома обслужено 659 осіб, з них на платному обслуговуванні 137 особи, на безоплатному 522 особи.

За статусом:

– інваліди ВВвійни – 0;

– інвалідів різних категорій – 190;

– ветеранів війни – 114;

– діти війни – 302.

Цій кількості громадян надають  послуги  56 соціальних робітників та 279 доглядальників, які беруть участь у виконанні покладених на відділення соціальної допомоги вдома завдань.

Протягом поточного  2012  року було здійснено 76 перевірок соціальних робітників на якість надання послуг. Зауваження вирішувались в робочому порядку. Скарги зі сторони підопічних відсутні.

Платні соціально – побутові послуги надаються відповідно до затверджених тарифів. Протягом поточного  2012 року від надання платних послуг надійшли кошти в сумі  117932,24 гривень.

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги  – надає  послуги на платній та безоплатній основі: швеї, перукаря, робітника по ремонту взуття, соціального працівника з надання гуманітарної допомоги.

Відділенням за 2012 рік було обслужено 1248 осіб та надано 3649 послуг. На платній основі швачкою та перукарем обслужено 561 особа на суму 6181 гривня.

У відділенні проводиться значна робота по залученню благодійної допомоги. Так до святкування Великодня обласними депутатами Дзюдзь М.С., Піх Б.П. та Благодійним фондом А. Лопушанського було надано продуктові набори 1050 особам на суму 61350  гривень, це  люди похилого віку ,інваліди та багатодітні сім’ї.

В результаті тісної співпраці з Благодійним фондом „Милосердя” було надано гуманітарну допомогу 258 особам на суму 19066 гривень, це малозабезпечені сім’ї, одинокі, інваліди та важкохворі.

З пункту прокату технічних засобів реабілітації  видано в тимчасове користування засоби реабілітації 6 інвалідам на суму 322  гривні.

В нашій установі створено та функціонує з 01.01.2011 року відділення соціально-медичних послуг. В штаті відділення є 0,25 ставки  лікаря – терапевта та 1 ставка медсестри. Територіальним центром для надання послуг в даному відділенні  придбано електро – терапевтичне обладнання „Caragem” по роботі на якому пройшли відповідні курси працівники відділення.

Медсестра даного відділення щоденно з 9.00 до 13.00 надає послуги на вищевказаному обладнанні, а з 14.00 до 18.00 відвідує непрацездатних громадян на дому, яким надає консультації, робить ін’єкції за призначенням лікаря та вимірює артеріальний тиск.

Лікар – терапевт виявляє непрацездатних громадян, які потребують послуг в даному відділенні, оформляє на них карти медичного висновку, надає консультації, видає скерування на апарат   „Caragem”, подає звітність та надає допомогу підопічним у відвідуванні інших спеціалістів поліклініки, при потребі ставить діагноз та госпіталізує, призначає ліки. Відділенням соціально-медичних послуг обслужено 2805 осіб та надано 2805 послуг.

Працівниками установи, спільно з представниками сільських та селищних рад проводиться значна організаційна робота щодо виявлення людей, які потребують нашої допомоги та піклування, в зв’язку з цим 57 населених пунктів нашого району охоплено соціальним обслуговуванням.

1.1. Станом на 01.01.2013 року в Турківському районні функціонує 1  територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), який здійснює соціальне обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання.

Чисельність виявлених осіб, які потребували соціального обслуговування 3895 осіб. Чисельність фактично обслуженого населення 6082 особи, з них в м. Турка 1403 особи, а сільській місцевості 4679 осіб.

В установі функціонує 3 структурні підрозділи:

–         відділення соціальної допомоги вдома, обслужено 659 осіб;

–         відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, обслужено 2618 осіб;

відділення соціально – медичних послуг, обслужено 2805 осіб.

1.2. В районі є потреба у створенні стаціонарного відділення для постійного та тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян. В зимовий період багато наших підопічних поселяються  для тимчасового проживання в сільські дільничні лікарні, а також найближчий гаріатричний будинок – інтернат знаходиться в м. Львові за 150 км. від району і як показує практика наші жителі дуже часто відмовляються від проживання там, так як не можуть адаптуватися.

1.3. Відділення соціальної допомоги вдома являється основним в структурі територіального центру. Кількість охоплених обслуговуванням даним відділенням значною мірою впливає на фінансування територіальних центрів в той же час найбільше коштів витрачається на утримання відділення. Розвиток відділення соціальної допомоги на дому є пріоритетним тому, що утримання людини в будинку – інтернаті є більш затратним для бюджету чим обслуговування її на дому. Щодо розвитку спеціалізованих відділень таких, як обслуговування громадян  з психічними розладами,  то в зв’язку з десятикратним підняттям оплати за догляд інвалідів І та ІІ групи в управліннях праці та соціального захисту населення  дана категорія громадян знялась з обслуговування в територіальних центрах і оформилась по догляду в управління праці та соціального захисту населення. Таких громадян у звітному році було в нашій  установі  на обслуговуванні відділенням соціальної допомоги вдома 42 особи. Громадянам з вадами опорно – рухомого апарату (ліжкохворі)  знаходиться на обслуговуванні 46 чоловік, яким потрібна особлива увага.

1.4. У зв’язку з придбанням електро – терапевтичного ліжка „Caragem” надавались нові види послуг відділенням соціально – медичних послуг на цьому обладнанні. Створені три мультидисциплінарні бригади в складі, соціального працівника, перукаря, медсестри, робітника по ремонту одягу, які виїжджали  в  віддалені населені пункти і надавали соціальні послуги.

1.5. В Турківському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) підвищення кваліфікації проходив директор територіального центру 28.05.2012р.

1.6. Атестація працівників  в 2012 році не проводилась, а підлягаються атестації 2 чоловіки в 2013 році.

1.7. Досягнення системи соціального обслуговування за звітний період є те, що нами взято на облік та обслужено всіх громадян, які до нас звернулись по даному питанні. Недоліком є недофінансування територіального центру в межах кошторисних призначень по незахищених статтях видатків в тому числі по КЕКВ 1340 „Поточні трансферти населенню”.

1.8. Загальна характеристика матеріально – технічної бази територіального центру хороша.

1.9. На протязі року проведено 76 внутрішніх перевірок  якості надання послуг соціальними робітниками та іншими працівниками, які безпосередньо надають послуги.

1.10.  Отримано витягів з реєстру щодо укладення договорів довічного утримання (догляду) по відділенню соціальної допомоги вдома, які перебувають на обслуговуванні  на 187 осіб.

1.11. На протязі поточного року територіальним центром проведена робота по оновленню бази даних одиноких громадян району. На підставі списків сільських, селищних рад сформовано комп’ютерний банк даних, виявлено 1158 громадян похилого віку та інвалідів.

2. Пріоритетним напрямком удосконалення діяльності територіального центру на 2013 рік є створення на базі однієї з дільничних лікарень району стаціонарного відділення з паліативною та хоспісною опікою. Дане питання винесене на розгляд райдержадміністрації та районної ради району.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*