Звіт про роботу відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації  у  2015 році та формування планів на 2016 рік

скачанные файлы Сьогодні, під керівництвом голови районної державної адміністрації Олександра Лабецького, за участі керівника апарату райдержадміністрації Мирона Бойка та заступника керівника апарату-начальника організаційного відділу Богдана Москаля заслухано звіт відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації про проведену роботу у 2015 році та формування планів на 2016 рік.

Сільськогосподарське виробництво в районі зосереджено в особистих селянських господарствах, яких налічується 15 161,   одному фермерському господарстві «Надія» і в одному діючому сільськогосподарському обслуговуючому кооперативі «Вулкан».

Тваринництво:

Станом на  1 січня 2016року чисельність поголів’я ВРХ становить     23 620 голів ,  що є найбільшим по області , корів  – 14 858 голів, свиней – 8 600 голів, овець і кіз – 1301голова,  птиці – 99 700 голів, що є на рівні минулого року.

Слід відмітити позитивні тенденції в тваринницькій галузі – це збільшення кількості господарств, які утримують  4-х і більше корів на 10 дворів і на 40 корів, проти минулого року якщо в порівнянні з 2009 роком, з часу впровадження обласної програми в районі нараховувалося 13 господарств, які утримували 4 і більше корів, то на сьогоднішній день нараховується 417 дворів.  Тут позитивним чинником є Комплексна  програма підтримки  та розвитку агропромислового комплексу Львівської області,  зокрема в галузі тваринництва розділ V  п 5.3.3 «Спеціальна дотація фізичним особам  за утримання 4-х і більше корів молочного напрямку продуктивності». Спад поголів’я ВРХ відмічається в тих господарствах, де утримувалося одну і дві корови   через те, що сільське населення району старіє, молодь виїзжає за межі району і області.

На виконання  Комплексної  програми підтримки  та розвитку агропромислового комплексу Львівської області  згідно розпорядження голови Львівської ОДА від 9грудня 2015року № 789/0/5-15 прийнято документи та проведено виплату дотації за утримання 4-х і більше корів молочного напрямку продуктивності  407-м  фізичним особам, які утримували  1727 корів в сумі 863 500грн. Найбільше таких дворів є на територіях Боберківської,  Ільницької, Карпатської, В. Яблунської,  Бітлянської, Риківської, Мохнатської сільських рад.

Протягом року  працівниками відділу було здійснено перевірки  про наявну кількість корів  та відповідність документів в  407-х особистих селянських господарствах, які  були  учасниками  обласної програми.

На виконання районної  «Програми фінансової підтримки розвитку тваринництва»  рішенням сесії № 465 від 30.04.2015року виділено 5,0тис.грн на штучне осіменіння корів та телиць. За виділені кошти здешевлено осіменіння 84 –х корів у 5-ти пунктах штучного осіменіння.

Постійно інформується виробників сільськогосподарської продукції через районні засоби масової інформації про зміни цін на тваринницьку продукцію,  про районні і обласні програми фінансової підтримки та розвитку сільського господарства.

Здійснювалася організаційна робота щодо закупівлі молока від населення,  яку проводив ТзОВ молокозавод «Самбірський». Завдяки спільних зусиль в районі функціонує 6 типових  атестованих молокоприймальних пунктів (сандвіч-будиночки), які обладнані холодильними установками та всім необхідним інвентарем для приймання молока. Протягом травня – листопада 2015року закуплено 1303,6 тонн молока від населення. Велася постійна робота з керівництвом ТзОВ молокозавод «Самбірський» щодо розрахунків за закуплене молоко від населення.

Виробництво м’яса за 2015рік становить 5178тонн, молока – 46807тонн, яєць – 10222тис.шт.,  що є на рівні минулого року.  За попередніми розрахунками виробництво валової продукції тваринництва у 2015році становить 175,9млн.грн.

Рослинництво: 

Загальна площа сільськогосподарських угідь станом у 2015році становила 44,6 тис.га, з них 21,6 тис.га рілля в тому числі державної, комунальної власності 6,5 тис.га  у приватній власності та оренді особистими селянськими господарствами 15,1тис.га,  сіножатей – 5,6тис.га, пасовищ – 17,2 тис.га, багаторічних насаджень – 0,2 тис.га, які використовувалися за призначенням.

Посівна площа сільськогосподарських культур під урожай 2015року становила 14999 га, яка зменшилася на 65 га проти  2014року       в тому числі:

– зернові та зернобобові культури –  1 267 га, що менше на 33 га;

– картопля   – 2 446 га, яка зменшилася на 11 га;

– овочі        – 147 га , що на рівні 2014року;

– кормові культури  – 11 139 га, що менше на 21 га.

Зменшення посівної площі  відбулося внаслідок закриття господарських дворів у зв’язку із смертю господарів та виїздом молоді за межі району.

Урожайність зернових та зернобобових культур становить 28,8ц/га, що менше на 0,7 ц/г проти минулого року, урожайність картоплі становить 140,7 ц/га, що менше на 3,0 ц/га проти минулого року, урожайність овочів відкритого  грунту становить 145,4 ц/га, що є більше на 5,3 ц/га проти минулого року, урожайність однорічних сіяних трав на сіно становить 41,4 ц/га, що є більше на 4,5 ц/га проти минулого року, урожайність багаторічних трав на сіно складає 31,3 ц/га, що є на 1,6 ц/га більшу проти минулого року, а також збільшилася урожайність плодових культур ( яблуня, груша) в середньому на 0,7 ц/га проти минулого року.

За попередніми розрахунками виробництво валової продукції рослинництва у 2015році становить 55,8 млн.грн., що є на рівні 2014року.

Проводилася робота по залученню коштів з обласного фонду ОНПС для проведення заходів по знищенню борщівника Сосновського на території району. При проведенні заходів по знищенню борщівника Сосновського  освоєно кошти в сумі 99 000грн з обласного фонду ОНПС ЛОДА  на площі  41,15 га та 10 000грн з районного бюджету на площі 6,6га, завдяки чому зменшився вплив шкідливих отруйних речовин на здоров’я та загрозу життю людей і тварин та збільшиться продуктивність земель.

На базі кооперативу «Вулкан»  в рамках Третього Світового  Конгресу Бойків проведено навчально-практичний семінар за участю представників Львівської ОДА, органів місцевого самоврядування, виконавчої гілки влади та представників обслуговуючих кооперативів Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей. 9 серпня на Співочому полі відбулася виставка-ярмарок автентичних продуктів харчування та народних промислів, за участю обслуговуючих кооперативів Західного регіону України.

Було здійснено двохразове представлення району на ринок «Шувар» в м. Львів  з реалізації сільськогосподарської продукції за участю СОК «Вулкан» та пасічників району.

Протягом 2015року  опрацьовано  255листів вхідної кореспонденції з яких надано 189 відповідей. Прийнято 650 громадян з надання консультацій та видачі  різних довідок.

Постійно брали участь у нарадах, семінарах та колегіях, які проводив Департамент агропромислового розвитку та райдержадміністрація.

На виконання розпорядження голови райдержадміністрації  від 15.04.2015року № 28-о «Про організацію навчання державних службовців у Львівському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України у 2015році» пройдено навчання за професійними програмами підвищення кваліфікації головним спеціалістом відділу Іванчик А.А. та навчання за програмами тематичних короткотермінових семінарів начальником відділу Струць І.І.

У 2016році відділ агропромислового розвитку буде працювати над виконанням:

  • районних програм, які розроблені та будуть подані на розгляд депутатських комісій Турківської районної ради, а саме:                                                       «Програма фінансової підтримки розвитку тваринництва (штучне осіменіння корів та телиць), яка передбачає виділення з районного бюджету 30,0 тис.грн;

«Програма фінансової підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів», яка передбачає виділення з районного бюджету 25 тис.грн сільськогосподарському кооперативу «Вулкан» для розробки технічних умов, реєстрації торгової марки, погодження та реєстрації виробництва пекарні для випічки без дріжджового хліба з борошна грубого помелу;

  • заходів по знищенню борщівника Сосновського за кошти ОНПС Львівської ОДА в сумі 99,00 тис.грн;
  • обласної комплексної програма підтримки та розвитку агропромислового комплексу Львівської області;
  • проекту розвитку молочного бізнесу у Турківському районі, який передбачатиме організацію заготівлі молока від населення та переробки молочної сировини;
  • розпоряджень, доручень та листів  обласної та районної державних адміністрацій.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*