Звіт голови райдержадміністрації Олександра Лабецького в газеті “Бойківщина”

DSCN5071Перебуваючи на посаді голови райдержадміністрації з 13 лютого 2015 року, основну увагу приділяв покращенню роботи райдержадміністрації, зокрема доступності людей до всіх органів влади, прозорості та відкритості в роботі, зміцненню кадрового потенціалу.

Звісно, головним було сприяння соціально-економічному розвитку району та збереження району, в зв’язку з підготовкою до проведення територіально-адміністративної реформи в Україні. З цією метою райдержадміністрація спільно з районною радою ініціювала подачу до Верховної Ради проекту Закону України «Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку у гірських зонах України», де пропонується у законодавчому порядку встановити спеціальні митні, податкові режими та механізми відшкодувань і дотацій стосовно затверджених для них інвестиційних проектів. Також я ініціював спільне звернення гірських районів до центральних органів влади про збереження гірських районів.

Активно проводиться робота з відкриття митного переходу «Боберка-Смольник». У цьому плані протягом лютого-березня зроблено уже відчутні поступальні кроки як на обласному, так і на урядовому рівнях. Відбулося засідання міжурядової комісії на території Республіки Польща, з виїздом на місце майбутнього пункту пропуску. Члени комісії схиляються до позиції, що його таки треба відкривати в районі Боберка-Смольник. Крім цього, розробляють генеральний план с.Боберка.

Бюджет

Бюджет району вдається виконувати. Надходження до Зведеного бюджету за січень-серпень 2015 року становило 31018,8 тис.грн. або 121,4 % від індикативних показників. У тому числі до Державного бюджету України надійшло 12095,7 тис.грн., що становить 118,0 %. До відповідного періоду минулого року ріст складає 7672,6 тис.грн., або 273,5 %. До місцевого бюджету надійшло 18923,1 тис.грн., або 123,6 %, до відповідного періоду минулого року. Ріст складає 1104,2 тис.грн., або 10б,2 %.

Всі бюджетні установи району, які фінансуються з місцевого бюджету, своєчасно отримували заробітну плату.

Промисловість

Обсяг реалізованої промислової продукції за січень -серпень 2015 року склав 2496.5 тис. грн., або 113,4 %, в порівнянні до показника відповідного періоду минулого року. Збільшення обсягу реалізованої промислової продукції забезпечено за рахунок зростання обсягів виробленої електроенергії Явірською ГЕС ( 2199,6 тис.грн. або 13,4%, в порівнянні до минулорічного періоду). Разом з тим, мною було дано доручення відкрити шлюзи ГЕС під час нересту. Це було зроблено, але суттєво не вплинуло на зменшення виробництва електроенергії, однак сприяло збільшенню популяції риби в гірських річках.

Перспективу збільшення обсягу промислової продукції передбачаємо у впровадженні інвестиційного проекту із створення деревообробного цеху в с.Явора. Адже на Турківщині надзвичайно гостро стоїть проблема переробки лісової продукції. За моєю ініціативою була проведена перевірка діяльності пилорам району. Під час розмов з місцевими переробниками зрозумів необхідність проведення низових торгів на рівні району, тобто надати можливість підприємцям району першочергово закупляти кругляк, а решту деревини лісгоспи можуть продавати для переробників з інших районів. Вважаю, що місцевих підприємців, які працюють чесно, обов’язково треба захистити і підтримати, адже вони живуть і працюють тут, сплачують податки в районний бюджет, їхні діти ходять у школи району. Разом з іншими головами РДА зробили відповідне звернення до Верховної Ради та Кабміну, щоб підтримати місцевого виробника. Надіюся на підтримку всіх лісопереробників Турківського району в відстоюванні даної ініціативи.

Введення на території району нових виробничих потужностей

У звітному періоді введено в експлуатацію 24 індивідуальних житлових будинки, загальною площею 4505 кв.м. – на суму 22,6 млн.грн.

Підприємством «Західний реабілітаційно-спортивний центр Національного комітету спорту інвалідів України» введено в експлуатацію очисні споруди глибокого біологічного очищення стічних вод, II черга , проектною потужністю 100 м.куб. за добу, кошторисною вартістю 1942.0 тис.грн.

Капітальне будівництво

Обсяг капітальних інвестицій, вкладених в економіку району, за перше півріччя 2015 року, за даними Держстату, склав 32,5 млн. грн., з них: кошти місцевого бюджету – 1,7 млн. грн., власні кошти підприємств – 8,2 млн. грн., кошти населення на індивідуальне житлове будівництво – 22,6 млн. грн. Проведено роботи з продовження будівництва школи в с.Лосинець – на суму 250,0 тис.грн. за кошти районного бюджету. Крім цього, виконано роботи з будівництва Народного дому в с.Карпатське – на суму 100,0 тис.грн. та Народного дому в с.Присліп – в сумі 50,0 тис.грн.

Освоєно коштів на суму 99,0 тис.грн. обласного фонду охорони навколишнього середовища на проведення заходів з охорони та відтворення природних рослинних ресурсів (знешкодження борщівника Сосновського) та 159.0 тис.грн. – на реконструкцію очисних споруд Боринської міської лікарні.

У цьому році нам вдалося отримати з державного фонду регіонального розвитку найбільшу суму за останні роки. Зокрема, передбачено кошти на будівництво Н.Яблунської ЗОШ – 9608,5 тис.грн., реконструкцію покрівлі Турківської ЗОШ № 1 – 1150,0 тис.грн та завершення реконструкції Турківської КЦРЛ – 2962,8 тис.грн. З районного бюджету виділено 133,0 тис грн. на співфінансування виконання робіт з реконструкції покрівлі Турківської ЗОШ № 1, а з обласного бюджету рішенням сесії Львівської обласної ради від 15 вересня 2015 року, за сприяння депутата облради Михайла Дзюдзя виділено:
– 1,2 млн.грн. – на співфінансування будівництва школи в с.Н.Яблунька;
– 0,33 млн.грн. – на співфінансування реконструкції Турківської КЦРЛ;
– 0,18 млн.грн. – на вуличне освітлення в с.Сянки;
– 0,15 млн.грн. – на будівництво Лосинецької ЗОШ I-II ст.

Проводиться розроблення генеральних планів населених пунктів району. 2 генеральні плани (с.Кіндратів, с.Ясениця) знаходяться в стадії завершення, завершується коригування генерального плану м. Турка. В стадії виготовлення – генеральні плани сіл Мохнате, Матків, Боберка.

Проходить реалізація 7 мікропроектів у рамках проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» за сприяння Українського фонду соціальних інвестицій та Уряду Німеччини, на суму 8,9 млн.грн., а саме: капітальний ремонт ФАПу в с.Шандровець – 1090,0 тис.грн., реконструкція системи водопостачання в м.Турка – 1485,0 тис.грн., капітальний ремонт Турківської ЗОШ №1 – 1395,0 тис.грн., капітальний ремонт дитячого навчального закладу №1 в м. Турка – 1440,0 тис.грн., капітальний ремонт лікарської амбулаторії в с.Верхнє – 1330,0 тис.грн., капітальний ремонт лікарської амбулаторії в с.Ільник- 850,0 тис.грн., переобладнання ФАПу в с.Боберка на амбулаторію загальної практики сімейної медицини – 1275,0 тис.грн. Загальна сума виконаних робіт на 01.09.2015 р. складає 7125,0 тис.грн.

У цьому році також передбачається реалізація в районі 4-х мікропроектів, в рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», а саме виконання заходів з енергозбереження у В.Гусиненському НВК, Н.Турівському НВК, Матківському НВК та Боринській МКЛ. За підсумками зустрічей з громадами в 2015 році підписано угоди про співробітництво місцевої влади та ЄС/ПРО-ОН.

Профінансовано капітальний ремонт – заміна вікон та дверей у НВК с.Ластівка.

Ремонт доріг

Проведено ямковий ремонт доріг в м. Турка, площею 522.5 м.кв., на загальну суму 224,743 тис.грн. Завершено ямковий ремонт на відрізку Розлуч-Турка автодороги Львів-Самбір-Ужгород. У найближчі тижні закінчимо ремонт дороги Львів-Самбір-Ужгород на ділянці Старий Самбір-Турка. На наступний рік заплановано 20 млн. євроінвестицій від Європейського інвестиційного банку на ремонт цієї ж дороги до Ужоцького перевалу. Проведено ямковий ремонт з 1-го по 5-ий км автодороги Бориня-Мохнате, а з 5-го по 10-ий км проведено регенерацію конструктивних шарів дорожнього покриття, після чого влаштовано верхній шар покриття з асфальтобетону. На це освоєно 9,009 млн. грн.

В с. Яворів, по вул. Героїв УПА, розпочато ремонт комунальної дороги, на суму 150.0 тис.грн., за кошти обласного бюджету.

За моїм проханням голови місцевих рад мобілізували громади і разом з дорожніми організаціями провели ямкові ремонти доріг у селах Присліп, Ластівка, В.Турів, Буковинка, Комарники, Бітля, Сигловате, Карпатське, Сянки, Н.Висоцьке, Заріччя, Яблунів, В.Висоцьке, Либохора, Ільник, Завадівка. Лосинець, Явора, Ісаї, Ясениця. До зими плануємо ліквідувати аварійні ділянки на дорогах Бориня – Боберка та Турка – Лопушанка.

Спільно із Сколівською РДА вирішено питання про будівництво дороги Задільське – Буковинка, що дасть можливість відкрити автобусний маршрут Турка-Сколе. Планується прокласти 2 км. дороги між с.Сигловате та с.Яворів, щоб забезпечити проїзд автомобільного транспорту до залізничної станції Сянки.

Дороги ремонтуються, але є багато нарікань від громадян на порушення графіків руху автобусів ПП «ТУР-АВТО», що змусить нас звернутися до інших перевізників з проханням відкрити нові автобусні сполучення.

Вивезення та утилізація твердих побутових відходів

Охоплено вивезенням твердих побутових відходів 8 сільських рад, які об’єднують 16 населених пунктів. В цілому Турківське ЖКУ справляється зі своїми обов’язками, але для покращення вивозу сміття я звернувся до Львівської обласної ради з проханням допомогти придбати для них сміттєвоз.

Для очищення берегу річки Стрий, поблизу Явірської ГЕС, мною було організовано декілька суботників за участю працівників райдержадміністрації та інших організацій.

Сільське господарство

Сільськогосподарське виробництво в районі зосереджено в 15 161 особистому селянському господарстві.

На виконання Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового комплексу Львівської області, проводиться прийом документів від особистих селянських господарств, що утримують 4-х і більше корів. В районі їх 435, що більше на 8 дворів, порівняно з минулим роком. Ініціюємо зміни до даної програми для допомоги домогосподарств, що утримують 3-х і більше корів.

Проводиться реалізація районної програми фінансової підтримки розвитку тваринництва, на яку виділено 5,0 тис. грн для штучного осіменіння корів і телиць, та програми фінансової підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, на яку з районного бюджету виділено 25,0 тис. грн.

Здійснюється організаційна робота щодо закупівлі молока від населення, яку проводить ТзОВ, Молокозавод «Самбірський». Завдяки спільним зусиллям в районі функціонує 6 типових атестованих молокоприймальних пунктів (сендвіч-будиночків), які обладнані холодильними установками та всім необхідним інвентарем для приймання молока. Станом на 1вересня закуплено 933,4 тонн молока від населення.

Соцзахист

Станом на 01.09.2015 року в управління соцзахисту РДА звернулося 5976 громадян району щодо надання їм соціальної допомоги, в т.ч. за призначенням субсидій на тверде паливо, скраплений газ та ЖКП звернулося 1171 сім’я.

Призначено соціальні допомоги 2458 малозабезпеченим сім’ям, 688 сім’ям з дітьми, 75 інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам. Загальні нарахування вищезгаданих соціальних допомог склали 92836,5 тис. грн., які, відповідно, проплачені в повному обсязі.

Службою у справах дітей взято на облік 64 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 54 перебувають під опікою, піклуванням, 1-в ДБСТ , 9- в дитячих закладах.

48 особам виділено кошти в сумі 146,2 тис. грн. для відшкодування витрат на поховання.

Станом на 01.09.2015 р. видано 267 направлень для забезпечення протезно-ортопедичними засобами, крім цього видано 62 направлень для виготовлення технічних та інших засобів реабілітації.

На обліку в районі для забезпечення санаторно-курортними путівками, станом на 01.09.2015 р., перебуває 178 осіб, з них було забезпечено путівками 23 особи.

Сьогодні в районі статус ветерана війни надано 1674 особам, в т.ч.:інваліди війни – 88, учасники бойових дій -223, учасники війни – 1138, сім’ї загиблих та померлих військовослужбовців – 225, жертв нацистських переслідувань – 4.

Відповідно до програми зайнятості населення на 2015 рік, доведено завдання із створення 500 робочих місць, станом на 01.09.2015 року створено 130 робочих місць в т.ч. юридичними особами – 7 робочих місць, фізичними особами з правом найму – 59 робочі місця, підприємцями – 64 робочі місця, легалізовано 29 робочих місць.

Військово-мобілізаційна робота

З Турківщини було призвано 277 чоловік, з них 62 вже демобілізовані та одержали статус учасника бойових дій. За рішенням голови облдержадміністрації Олега Синютки вісім сільських рад Львівської області, в т.ч. Сянківська сільська рада, котрі впродовж шести хвиль мобілізації найкраще поповнили ряди Збройних Сил України, матимуть змогу реалізувати найактуальніші соціальні та інфраструктурні проекти, зокрема встановити вуличне освітлення (вже виділено 180 тис. грн.), а також здійснити поточний ремонт закладів культури та освіти.

Створено Координаційний центр надання допомоги учасникам АТО, який очолює перший заступник голови РДА, тричі особисто проводив зустрічі з учасниками АТО. Дорученням голови райдержадміністрації від 03.09.2015 №45 було закріплено список керівників структурних підрозділів за мобілізованими військовослужбовцями та учасниками АТО Турківського району, які повинні надавати правову допомогу у вирішенні проблемних питань.

З районного бюджету надано кошти в сумі 118,5 тис.грн. для потреб учасників АТО та їхніх сімей, які проживають в районі.

За поданням голови РДА було надано допомогу 75 сім’ям учасників АТО із завезення дров та лісодеревини лісогосподарськими підприємствами району.

Вирішено питання з ремонту даху будинку, в якому проживає Оксана Мотичак, вдова загиблого добровольця батальйону «Донбас» Романа Мотичака.

Вже вирішено питання про виділення коштів для придбання житла для сімей загиблих у зоні АТО Романа Мотичака та Михайла Іваничка.

Всього по району поступило 76 звернень від учасників АТО для одержання земельних ділянок, 2 заявники від своїх звернень відмовились, 9 звернень знаходяться на розгляді в Головному управлінні Держгеокадастру у Львівській області, 65 особам надано дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. В районі визначено 2 масиви земельних ділянок для індивідуального садівництва на території Розлуцької та Вовченської сільських рад, в кількості 49 земельних ділянок, на території Мохнатської сільської ради – 12 земельних ділянок, на території Комарницької сільської ради – 3 земельні ділянки, на території Нижньотурівської сільської ради – 1S земельних ділянок. Продовжується пошук вільних масивів в усіх населених пунктах.

Освіта

У районі функціонують 50 навчальних закладів, в яких навчається 5619 учнів. Приклав максимум зусиль щоб зберегти всі освітні заклади району, хоча в області цього року проведено закриття 25 шкіл.

Попри катастрофічну ситуацію з фінансуванням освітньої галузі, ми виплатимо до Дня вчителя всім педагогам грошову винагороду, передбачену районним бюджетом.

Райдержадміністрацією взято курс на омолодження педагогічних кадрів. Молоді кадри – наше майбутнє! Позитивним є те, що частина педагогів, які досягли пенсійного віку, за власним бажанням звільнилися з роботи. Будемо продовжувати активну роботу в цьому напрямку.

Радує і те, що в Турці з вересня відкрито відділення Львівської філії Європейського університету, де готуватимуть студентів з трьох спеціальностей: розробка програмного забезпечення, фінанси та кредит і правознавство.

Охорона здоров’я

Мережа лікувальних закладів району складається із Турківської КЦРЛ, Боринської КМЛ, 57 ФАПів та 9 лікарських амбулаторій.

На 2015 рік затверджено бюджет – 37120,4 тис. грн., використано 24614,5 тис. грн., проведено поточний ремонт дитячого відділення, використано коштів – 85,3 тис. грн. (заміна дверей, заміна каналізаційних труб, санвузлів та побілка палат). Маємо надію, нарешті, в цьому році ввести в експлуатацію реконструйовану будівлю Турківської КЦРЛ.

Спорт

Сектором молоді та спорту райдержадміністрації проведено 18 районних заходів та відряджено спортсменів району для участі у шести обласних змаганнях. За моєї ініціативи та підтримки вже вдруге проведено кубок району з футболу пам“яті Героїв Небесної Сотні та загиблих в АТО.

Завдяки прийняттю районної Програми розвитку сільського спорту та, зокрема, футболу в сільській місцевості, 19 команд приймають участь у чемпіонаті району з футболу. Після багаторічної перерви команда «Карпати» (Турка) знову виступає в чемпіонаті області з футболу серед команд І ліги.

Юнаки Турківщини на обласних змаганнях з дворового футболу «Футбол – у кожен двір» посіли 3 місце.

Ми сприяли залученню ФК «Скала» в с.Гусне, де зараз будується сучасний стадіон та відремонтований пришкільний інтернат. До 15 жовтня 2015 року буде встановлений ігровий майданчик у с.Н.Висоцьке.

Культура

За підтримки та з ініціативи райдержадміністрації проведено в районі такі основні заходи:
– 25-26 квітня 201S року – великий захід під гаслом «Турківщина вітає Героїв»;
– 29 квітня 201S року на базі Боринського ліцею народних промислів та ремесел – туристичне свято «Свято Вареників»;
– 6 по 9 серпня 2015 року – великий Міжнародний захід – Третій Світовий Конгрес Бойків, в якому брали участь колективи художньої самодіяльності з Львівської та інших областей України та із-за кордону.

Організаційно-кадрова робота

Проведено 6 засідань колегії РДА, за участю громадськості, на яких розглянуто 29 питань та прийнято відповідні рішення для покращення соціально-економічного та культурного розвитку району.

Прийом до голови адміністрації завжди є доступним, без попереднього погодження. Старався реагувати на критику та зауваження громадськості. Зокрема мною було розглянуто 49 звернень громадян на гарячу лінію ОДА (тел. 112) та 110 звернень до урядової гарячої лінії і 226 звернень особисто до голови РДА.

Головою райдержадміністрації прийнято 163 розпорядження та 45 доручень з основної діяльності, 270 розпоряджень з кадрових питань. Призначено на посаду 3-х осіб, зокрема – першого заступника голови районної державної адміністрації, а звільнено – 9 осіб.

З початку року через центр надання адміністративних послуг райдержадміністрації надано 2420 послуг, проти 223 за такий період минулого року.

Робота РДА проводилась в умовах контролю з боку громадськості за діяльністю влади. Вся детальна інформація про діяльність райдержадміністрації, зокрема, голови й окремих структурних підрозділів регулярно висвітлюється на офіційному веб-сайті РДА та на моїй сторінці у Facebook. Напевно вперше на виборах в нашому районі не застосований адмінресурс і працівники РДА балотуються від різних політичних партій.

Можливо не вдалося виконати все задумане, але я завжди стараюся робити якомога більше для покращення життя мешканців нашого чудового Бойківського краю.

Слава Україні!

Слава кожному з Вас!

Бог Вам у поміч!

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*