Звернення Президента України з нагоди відзначення діяльності Українських січових стрільців та 100-річчя їхньої перемоги на горі Маківка

Дорогі співвітчизники! Сьогодні ми вшановуємо героїчний подвих Українських січових стрільців – збройного формування початку ХХ століття, що стало своєрідним символом відродження української військової традиції. 

Сто років тому тисячі юних та окрилених любов’ю до Вітчизни хлопців зі зброєю в руках стали на захист своєї землі від зазіхань Російської імперії. Їхня перемога у нерівному бою на горі Маківка стала знаковою в українській військовій історії.

Січовики вистояли там, де не змогли дати відсіч вишколені легіони австро-угорської армії, а їхній натиск змусив до відступу російських військ.

Учасник подій на Маківці, легендарний Дмитро Вітовський, сотня якого прийняла на себе чи не основний удар, дуже влучно і лаконічно описав цю битву: “Змагалося дві сили. Одна сказала: за всяку ціну візьму, а друга відповіла: за всяку ціну не віддам”.

Оспіваний у народних піснях подвиг Українських січових стрільців, які не схилили свої голови перед російською загрозою, як ніколи актуальний нині, коли Україна протистоїть відкритій агресії Російської Федерації.

Переконаний, що незламний дух українців, їхнє прагнення збудувати незалежну європейську державу, приведуть усіх нас до перемоги.

Слава Україні! Слава її героям!

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*