ЗОЛОТІ МЕДАЛІ УКРАЇНИ НА ПАРАЛІМПІАДІ В КОРЕЇ ЗА СПРИЯННЯ ТУРКІВЩИНИ!   У НАШОГО ЗЕМЛЯКА ІВАНА МАРЧИШАКА ДВІ ЗОЛОТІ МЕДАЛІ!

Іван Марчишак і Віталій Лукяненко

Національна паралімпійська збірна команда України успішно виступила на ХІІ зимовій Паралімпіаді в Південній Кореї, виборовши 22 медалі – 7 золотих, 7 срібних та 8 бронзових нагород.

Першу золоту медаль для збірної України у біатлоні (спринт – 7,5 км, індивідуальна гонка, коротка дистанція), завоював ЛУК’ЯНЕНКО ВІТАЛІЙ – наш прапороносець, незрячий спортсмен. До перемоги його привів гайд (спортсмен-лідер, який веде по лижні незрячого) – МАРЧИШАК ІВАН, наш земляк із Яворова. Через декілька днів Віталій Лук’яненко з гайдом Іваном Марчишаком вибороли і друге «золото” у біатлоні на дистанції 15 км.

Іван Марчишак, 1996 р.н., майстер спорту, навчався у Сянківській школі, а свої перші успіхи у лижному спорті здобував у Турківській ДЮСШ “Бескид” під керівництвом тренера Василя Івановича Костишака, після школи закінчив Броварське вище училище фізичної культури.

До речі, заслуга в золотих медалях паралімпійців є й нашого Західного реабілітаційно-спортивного центру (директор Наталія Рода) Національного комітету спорту інвалідів України (президент Герой України Віталій Сушкевич), де паралімпійці проводили тренувальні збори. Західний реабілітаційно-спортивний центр на Турківщині появився завдяки проведенню змагань з лижних перегонів “Сянківська лижня”, організаторами яких були Львівська обласна рада “Колос” (голова Олег Гришко, перший директор Західного реабілітаційно-спортивного центру, нажаль покійний), відділ молоді, спорту та туризму Турківської РДА (начальник Богдан Москаль), Турківська ДЮСШ “Бескид” (директори – Володимир Мамчук (нажаль покійний), Олег Мельник) та Сянківська сільська рада (тодішній голова Степан Василечко). На колись популярній “Сянківській лижні” свої перші кроки в офіційних змаганнях робили і відомі тепер біатлоністки Олена Підгрушна та п’ятирічна Настя Меркушина.

Іван Марчишак, свій успіх прокоментував так: «Гайдом став у Віталія Лук’яненка після чемпіонату світу в Німеччині у 2017 році. Підготовку до нового сезону у травні 2017 року як завжди розпочали в Західному центрі, дальше в червні збір проводився у Фінляндії (тренування проводили в лижному тунелі), наступний збір в липні проводили в Болгарії на високогір’ї, висота більше 2000 м, в серпні готувалися на лижеролерних трасах в Естонії, завершували літню підготовку знову у Західному центрі. На перший сніг поїхали тренуватися у Фінляндію, а основний етап підготовки до паралімпійських ігор проходив в Італії, в Альпах на високогір’ї. Про західний центр в спортсменів-паралімпійців лише позитивні відгуки. Атмосфера в команді хороша, дружня, всі працюють для досягнення успіху на змаганнях. На майбутнє будемо тренуватися, удосконалюватися і старатися показувати гарні результати для України!»

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*