Заява Форуму громадськості

images (6)Шановні співвітчизники!

Ми зібралися в складних умовах неоголошеної війни Росії проти України. Її наслідками є окупація Криму, масштабні та руйнівні військові дії на Донбасі. Війна забирає життя наших воїнів, які зі зброєю в руках боронять рідну землю, та мирних людей, що опинилися у прифронтовій зоні. Систематичні, безперервні обстріли міст та сіл несуть смерть і каліцтво тисячам громадян України. А ворог підступно ховається за спинами своїх ставлеників, намагається переконувати світ, що його тут узагалі немає.

У таких умовах громадськість не має права мовчати:

 1. Форум підтримує Заяву Верховної Ради України про визнання Росії «країною-агресором», а її бандформування, оформлені у вигляді ДНР і ЛНР терористичними організаціями. Вимагаємо визнання територій, підконтрольних ЛНР та ДНР, територіями, окупованими Російською Федерацією. Мусимо єднатися для захисту Вітчизни від підступного ворога.
 2. Нові домовленості, досягнуті у Мінську главами чотирьох держав (України, Німеччини, Франції, Росії) 12 лютого 2015 року підтримуються громадськістю Львівщини. Там, на війні, гинуть найкращі сини України, серед яких чимало наших земляків. Їх смерть є трагедією і для їхніх родин, і для нас усіх. Ми пишаємося нашими героями, що готові до останнього подиху захищати цілісність та суверенність України. Але, якщо агресор не визнає себе стороною воєнних дій, відмовляється визнати присутність російських військових і зброї в Україні – то хто і що буде виводити? Ми не віримо в те, що російське керівництво разом зі своїми ставлениками – терористами будуть дотримуватися домовленостей. Ми виступаємо категорично проти того, щоб Україна виконувала пункти угод в односторонньому порядку, як це вже було раніше, та закликаємо до підвищення обороноздатності українського суспільства.
 3. Сьогодні як ніколи актуально звучить 65 стаття Конституції: «Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України». Ми підтримуємо оголошену Главою держави Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України мобілізацію воїнів для захисту Вітчизни. Ухиляння від цього конституційного обов’язку є неприйнятним і аморальним.
 4. Агресія з боку Росії показала: ми постійно повинні бути готові до її ворожих дій. Нам треба формувати суспільство, здатне до систематичного та повноцінного захисту від ворога. З огляду на це цілком логічним є відновлення військової повинності в Україні. Під час військової служби, обов’язкової для чоловіків та  добровільної для жінок, громадяни набувають фізичного гарту, здобувають цивільні та військові професії, проходять школу патріотичного виховання.
 5. Війна з Росією ведеться не лише на фронті, засобами летальної зброї, але й у галузі ідеології, культури, інформації. За своїми наслідками інформаційна війна є не менш страшною – вона позбавляє людей історичної пам’яті, непомітно підмінює духовні цінності, зіштовхує різні групи населення. Проти інформаційної війни має піднятися вся громадськість України. Наші традиції, культура, історія та слово Правди мають стати оборонною стіною перед агресором.
 6. Принципового перегляду потребує політика засобів масової інформації. Вона має бути підпорядкована вимогам Конституції: «захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної на ІНФОРМАЦІЙНОЇ безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу» (ст. 17, ч. 1). Вимагаємо:
 • створення дійсно незалежних ЗМІ (на сьогодні усі вони України розподілені між олігархічними групами, в тому числі російськими та транслюють вигідні їм повідомлення, нерідко антидержавного, антиукраїнського характеру);
 • ЗМІ мають перейти від негативізму, пропаганди «чорнухи», огульної критики, зневіри та «катастрофічного» мислення до своєчасного та адекватного інформування про події в Україні та світі;
 • підвищення вимог до морального та інтелектуального рівня сучасного журналіста, дотримання  професійної етики;
 • створення середовища конструктивної критики, в якому за публікацію «фейків» та інформаційних провокацій обов’язково має бути публічне засудження та аргументоване спростування;
 • використання ЗМІ для антидержавних, шовіністичних повідомлень мають чітко відстежуватися й каратися відповідно до Закону.
 1. Звертаємося до всіх співвітчизників, до найширшої громадськості, до наших колег, які працюють у всіх галузях науки, творчості, освіти, культури, медицини, промислового й аграрного виробництва, у сфері побутового обслуговування, до представників Українських Церков:

– Піднімайтеся на захист Вітчизни, нашої державної незалежності й територіальної цілісності, на захист наших святинь! Влаштовуйте форуми, віча, симпозіуми по всій Україні. Формуйте громадську думку як в Україні, так і поза її межами, інформуйте про те, що насправді відбувається в Україні та які існують реальні загрози для України й світу.

Ми повинні реально зрозуміти, що настав той час, коли від активності та відповідальності кожного громадянина України, його готовності служити і власним інтересам, й інтересам суспільства цілком та повністю залежить наше спільне майбутнє.

 

Слава Україні! Героям слава!

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*