Заступник міністра охорони здоров’я представив медикам програму “Доступні ліки”

У понеділок, 5 грудня, у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького відбулася нарада головних лікарів обласних, районних, міських лікарень та лікарських амбулаторій. Участь у заході взяли також заступник міністра охорони здоров’я України Роман Ілик та голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка зазначив, що нарада покликана донести на регіональному та місцевому рівні суть новацій, які на сьогодні проводить міністерство охорони здоров’я. А також провести конструктивний діалог. “Дуже важливо на сьогодні, у час реформаторських змін, не знижувати рівень надання медичних послуг, особливо на первинному рівні. Також необхідно зберегти матеріальні активи, зокрема приміщення, що є базою медичних закладів”, – додав очільник Львівщини.

Своєю чергою заступник міністра охорони здоров’я розповів головним лікарям як діятиме програма “Доступні ліки”. За його словами, на сьогодні досить актуальною є проблема доступності ліків та підвищення їх якості. Адже понад 90% ліків у нашій державі купують саме пацієнти. Однак купівельна спроможність громадян є низькою. А даний Проект покликаний змінити ситуацію в державі на краще.

“Відповідно до цієї програми кожен хворий на серцево-судинні хвороби, бронхіальну астму та цукровий діабет, що звернеться до лікаря за рецептом, матиме право отримати за державні кошти ліки безкоштовно чи з невеликою доплатою. Цього разу всі аптеки включені в Програму реімбурсації. Зі свого боку аптеки подаватимуть місцевій владі звіт та отримуватимуть відшкодування. Компенсовуватимуть кошти за рахунок державної субвенції”, – резюмував заступник міністра.

Механізм має запрацювати уже наступного року. А скористатися програмою матимуть змогу усі категорії населення.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*