Засідання Координаційної ради з питань сімейної гендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми

???????????????????????????????Сьогодні, 3 травня, під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Юрія Лила проведено засідання Координаційної ради з питань сімейної гендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

В засіданні взяли участь директор Турківського РЦСССДМ Володимир Хомин, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Микола Гут, заступник начальника служби-начальник відділу опіки, піклування та усиновлення Марія Лило, заступник головного лікаря Турківської КЦРЛ Іван Нагайко та  завідувач сектору з обслуговування постраждалих внаслідок на ЧАЕС та сімейної політики управління соціального захисту населення райдержадміністрації Мар’яна Крайняковець. На порядок денний винесено три питання:

  • виявлення дітей, які постраждали від жорсткого поводження, у тому числі кіберзлочинів;
  • існування загрози вчинення жорсткого поводження з дітьми;
  • шляхи виявлення та вчасного запобігання вступу дітей району до інтернет – груп «Синій кит», «Тихий дім», «Разбуди меня о 4-20», «Море китів», які доводять дітей до суїциду.

???????????????????????????????Також розглянуто питання про затвердження плану роботи Координаційної ради районної державної адміністрації з питань сімейної гендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми в тому числі і дітьми; щодо попередження насильства в сім’ї на 2017 рік; про роботу центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо попередження вчинення насильства в сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах; про виконання методичних рекомендацій щодо взаємодії педагогічних працівників у навчальних закладах та взаємодії з іншими органами і службами щодо захисту прав дітей Міністерства освіти і науки України від 28.10.14 №1/9-557.

Держава через служби у справах дітей, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у порядку, встановленому законодавством, надає дитині та особам, які піклуються про неї, необхідну допомогу у запобіганні та виявленні випадків жорстокого поводження з дитиною, передачі інформації про ці випадки для розгляду до відповідних уповноважених органів для проведення розслідування і вжиття заходів щодо припинення насильства.

Хомин В.М., ознайомив  присутніх з небезпечними групами  в Інтернеті, які схиляють дітей до самогубства. Розповів про методи та способи насильницького впливу на психіку дітей та яким чином вберегти їх від небезпеки, звернувши увагу на необхідності проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед батьків дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів з питань небезпеки перебування дітей в підозрілих групах в соціальних мережах, в тому чисті в групі «Синій кит». Вирішено систематично проводити заходи, спрямовані на пропаганду здорового способу життя, збереження психічного здоров’я учнів.

Також зазначив про основні фактори, які впливають на схильність дітей до суїцидальної поведінки. Було визначено три види суїциду та їх причини у підлітків. На першому місці з проблем характерних для підлітків з суїцидальною поведінкою знаходяться стосунки з батьками. З метою профілактики депресії і суїцидів необхідно  розмовляти з дитиною, цікавитись про її стан, вести бесіди про майбутнє, планувати  справи. Необхідно формувати у підлітків впевненість у своїх силах та можливостях, вселяти оптимізм та надію, проявляти співчуття та розуміння, здійснювати контроль за поведінкою дитини, аналізувати його стосунки з однолітками.

За підсумками  наради   було дано доручення відповідним структурним підрозділам райдержадміністрації  з метою своєчасного інформування та виявлення дітей, які постраждали від жорстокого поводження, покращення  роботи з сім’ями, які опинилися в складних  життєвих  обставинах, ведення їх обліку та вжиття заходів до батьків, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків відносно своїх дітей,  посилення уваги до проблем неповнолітніх, захисту їх прав та законних інтересів.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*