Закриття Шостих Всесвітніх Бойківських фестин

DSC_3274_1502036625

2-6 серпня 2017 року проходили Шості Всесвітні Бойківські фестини за участі державного секретаря Міністерства молоді та спорту Олега Немчінова, першого заступника голови Львівської ОДА Ростислава Замлинського, народного депутата України Андрія Лопушанського, заступника Міністра з економічного розвитку і торгівлі Юрія Бровченка, голови Всеукраїнського громадського товариства «Бойківщина ХХІ століття» Петра Косачевича, гостів з Великобританії, бойкині Ніни Гринаш, закордонних гостей із США, Канади, Великобританії, Польщі, Білорусії, а також делегацій із різних областей України: Донецької, Херсонської, Закарпатської, Полтавської, Франківської та інших.  Нагадаємо, що розпочалось свято в Бойківському краї 2 серпня після сигнальних вогнів «Фестинної ватри», які запалали на найвищих вершинах тутешніх Карпат – Пікуй, Магура, Маківка та урочистого відкриття, в якому взяли участь заступник голови Львівської ОДА Стоколос – Ворончук Оксана Олександрівна, директор Львівського обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи Роман Береза, представники місцевої влади і духовенства, зокрема, єпископ Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП владика Яків, голова Всеукраїнського громадського товариства «Бойківщина ХХІ століття» Петро Косачевич, гостя з Великобританії , бойкиня Ніна Гринаш, а також гості з сусідніх районів, представники Івано-Франківська, сусідніх міст-Старого Самбора, Самбора, Дрогобича, Закарпатської області тощо.

Перший святковий день в Бойківському краї був багатим на різноманітні культурно-мистецькі заходи. Відбулось урочисте погашення художньо-поштової марки, спеціально випущеної «Укрпоштою» до фестин. Присутніх порадували народними та популярними українськими піснями народна хорова капела «Карпати», народний фольклорний гурт дримбарів «Бойківські коломийки» із с. Бітля, які також виконали унікальний бойківський танець «На бочці». У програмі першого дня також були музично-пісенний та словесний дитячий фольклорний конкурс «Маленькі бойкині та бойки», різноманітні спортивні змагання, вшанування пам’яті визначних постатей Бойківщини. Багатим на мистецькі акції був другий день фестин. Це, зокрема, відбулася міжнародна конференція на тему: «Ідеї та державотворчий чин жінок Бойківщини», присвяченої 25-річчю перших Всесвітніх Бойківських Фестин та 100-річчю Союзу українок, відкрито музей воїнам АТО. Побут та атмосфера відповідають тим, що є у наших захисників на Сході. Музей буде відігравати важливу роль у національно – патріотичному вихованні молоді Турківщини. Також цього ж дня відбувся футбольний турнір «Кубок бойків», в якому взяли участь збірні чотирьох районів, а саме: Сколівський, Дрогобицький, Старосамбірський та Турківський райони. Вдруге поспіль перемогу здобула команда Турківського району.

У п’ятницю, 4 серпня, відбувся культурологічний та духовний захід із збереження культурної спадщини церковного будівництва бойківського стилю біля церкви Собору Пресвятої Богородиці УАПЦ в с.Матків Турківського району, яка входить до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Цього ж дня відбувся поминальний захід біля художньо-меморіальної таблиці отцю Василю Соломону – Щасному, що розміщена на фасаді церкви Святого Миколи в с. Комарники (Зворець) Турківського району.

У суботу, 5 серпня, відбувся захід з транскордонного співробітництва «Україна-Польща», де біля самого кордону в с.Лопушанка Турківського району зустрілися високопосадовці з України та Польщі. Символічно було відкрито кордон між Україною та Польщею! З української сторони присутні на заході були голова Турківської райдержадміністрації Олександр Лабецький, заступник міністра з економічного розвитку і торгівлі Юрій Бровченко,  державний секретар Міністерства молоді та спорту Олег Немчинов, народний депутат України Андрій Лопушанський та ін.. З  польської сторони до заходу долучилися депутати  гміни  Чорна та війт гміни Богуслав Кохановіч, староста Бещадського повіту Марек Андрух. Європейські Дні Добросусідства між Польщею і Україною проводять щорічно на українсько-польському кордоні. На Турківщині такий  захід  відбувся  вдруге.

А також турківчан та гостей фестин очікували приємні сюрпризи, а саме: в концертах взяли участь відомі виконавці: в суботу увечері гостей фестин порадували своїми виступами – Андріана, Зоряна та Майя. Крім того, в неділю о 21.00 на Співочому полі з своїми концертними програмами виступили етногурти “Мері” та “Navigator”, бард Зеновій Медюх.

Завершилися Бойківські фестини 6 серпня конкурсом-змаганням силачів «НАЙСИЛЬНІШИЙ БОЙКО», під егідою найсильнішої людини планети БОГАТИРЯ – ВАСИЛЯ ВІРАСТЮКА, конкурсом «Бойківської кухні» за участі сільських рад району та запаленням ватри, які відбулися на Співочому полі біля с. Явора Турківського району.

І на завершення голова райдержадміністрації Олександр Лабецький зазначив «Дякую Богу за Шості Всесвітні Бойківські фестини!!! Дякую Вам – Люди, за людяність, порядність, за самовіданність! Дякую друзям – за важку працю протягом 5 днів на фестинах! Дякую всім гостям фестин (а їх було десятки тисяч), за приїзд і любов до мого рідного краю – Турківщини! Слава Україні! І слава бойкам!»

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*