Законодавче забезпечення розвитку системи якості харчових продуктів розглянули під час семінару

11 липня у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА відбувся семінар «Законодавче забезпечення розвитку системи якості харчових та сільськогосподарських продуктів в Україні» у межах проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні».

Проект надає підтримку в імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, що стосуються географічних зазначень.

Серед основних завдань – сприяння реєстрації географічних зазначень українськими виробниками вина, алкогольних напоїв, сільськогосподарської та харчової продукції, а також надання консультацій виробникам щодо ребрендингу товарів, для позначення яких використовують географічні назви ЄС.

Окрім цього, експерти Проекту працюють над удосконаленням законодавства України, що регулює сферу географічних зазначень, його узгодженням з нормами ЄС.

Зазначимо,  ключовими партнерами Проекту є Міністерство економічного розвитку та торгівлі України, що відповідає за реалізацію державної політики у сфері захисту інтелектуальної власності, а також Міністерство аграрної політики та продовольства України, що відповідає за розвиток сільських територій та систему контролю якості сільськогосподарської продукції.

«Проект ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» є важливим для виробників сільськогосподарської продукції Львівщини, адже надає підтримку щодо реєстрації  продуктів в системі географічних зазначень, що в свою чергу дасть змогу збільшити конкурентоспроможність продукту за рахунок його унікальності», – зазначив т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Павло Дигдало.

У семінарі взяли участь виробники традиційних місцевих продуктів, представники державних інституцій, магазинів фермерської продукції та ресторанів традиційної кухні.

Довідково.

Географічне зазначення – це найменування товарів, які походять з певного географічного місця. Специфічні властивості та гарна репутація таких товарів зумовлені їхнім місцем походження, а саме грунтовими та кліматичними особливостями цієї території, традиційними методами виробництва. Наприклад, географічно зазначеними є такі відомі всім назви, як Шампанське, Коньяк, сир Рокфор, сир Пармезан та багато інших товарів.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*