Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» став предметом зустрічі голови районної державної адміністрації Олександра Лабецького з громадами села району

Електронна карта спроможних громад Турківського р-ну

Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» став предметом зустрічі голови районної державної адміністрації Олександра Лабецького з громадами села Лімни та Хащова Турківського району, яка відбулася 19 травня цього року.

Найперше, що у складі об’єднаної територіальної громади не може існувати іншої територіальної громади, яка має свій представницький орган місцевого самоврядування, – розпочав розмову Олександр Миронович. – Якщо, наприклад,  об’єднувалися б Боринська селищна рада і сусідня – Нижньовисоцька сільська рада, одна з них втрачає статус органу місцевого самоврядування. Другий принцип – територія об’єднаної громади має бути нерозривною. При об’єднанні, наприклад, Хащівської і Лімнянської сільських рад не може претендувати в таке об’єднання Завадівська сільська рада, якщо між ними є територія турківської     громади.    Об’єднана територіальна громада має бути розташована в межах території однієї області. Якщо є бажання у якоїсь громади з одного району об’єднатися з громадою із сусіднього району, то для цього необхідно звернення обласної ради, з поданням до Верховної Ради України щодо зміни меж відповідних районів.

Ініціаторами такого        об’єднання можуть бути сільський, селищний, міський голова, не менше як третина депутатів від загального складу місцевої ради, члени територіальної громади в порядку місцевої ініціативи або органи самоорганізації населення, якщо вони представляють не менше третини членів відповідної територіальної громади. Далі йде довга процедура із обговорення, схвалення і затвердження рішень – на сесіях місцевих рад, в облдержадміністрації, обласній раді. Процес довготривалий: від трьох місяців – до півроку.

Кожний населений пункт, що входитиме до складу  об’єднаної територіальної громади, обиратиме собі старосту, який буде мати статус посадової особи місцевого самоврядування і стане членом виконкому об’єднаної громади.

– Держава здійснює фінансову підтримку добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст шляхом надання об’єднаній  територіальній громаді коштів у вигляді субвенцій на формування відповідної інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку такої територіальної громади, – підкреслив Олександр Миронович.- Загальний обсяг субвенцій на формування відповідної інфраструктури об’єднаних територіальних  громад визначається законом про Державний бюджет України. Порядок надання субвенцій з державного бюджету об’єднаним територіальним  громадам встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Також голова райдержадміністрації здійснив поїздку в Старосамбірський район, де зустрівся з громадою села Головецьке, які також обговорювали питання щодо об’єднання територіальних громад.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*