ЗАДОВОЛЕННЯ КУЛЬТУРНИХ ТА ОСВІТНІХ ПОТРЕБ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН – ШЛЯХ ДО ЗМІЦНЕННЯ МІЖНАЦІОНАЛЬНОЇ ЗЛАГОДИ В ДЕРЖАВІ

Таке питання було розглянуте на  нараді при голові Турківської райдержадміністрації. В нашому районі до представників національних меншин  ми відносимо вихідців з ромських сімей. Найбільше їх мешкає в селищі Бориня,  селі Їсаї та м.Турка.

Турківська районна державна адміністрація, виконуючи завдання Президента України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин, постійно працює над тим, щоб створювати умови для рівноправного розвитку та  активної участі в  духовно-культурному житті району представників цієї національності.

У центральній районній бібліотеці та бібліотеках – філіях району постійно оформляються виставки літератури, де висвітлюються питання історії культури, побуту, традицій національних меншин.

Діти-вихідці з ромських сімей  навчаються у Турківській ЗОШ І-ІІІ ступенів  №1, Турківському НВК, у Їсаївському НВК , у Боринському НВК .

Виконавчими комітетами селищної та сільської рад, педагогічними колективами проводиться робота по обліку дітей шкільного та дошкільного віку. Особлива увага приділяється роботі щодо роз’яснення необхідності здобуття дошкільної, загальної середньої освіти, в тому числі і з батьками ромської національності. Упродовж цілого навчального року це питання контролюється.  Всі діти-вихідці з ромських родин шкільного віку відвідують загальноосвітні навчальні заклади.

Під постійним контролем керівників шкіл питання відвідування дітьми навчальних занять, робота з батьками.

Педагогічні колективи працюють над тим, щоб діти-роми завершували повний курс навчання, підтримують обдарованих учнів.

Позаурочна діяльність, проведення різних виховних заходів не обходиться без ромів. Це і урочисті концерти до знаменних дат, родинні свята, спортивні змагання.

Головою райдержадміністрації Михайлом Конем були дані конкретні доручення щодо організації виконання на території району Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року».

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*