За неоформленного працівника, роботодавець несе відповідальність

скачанные файлы (1)З 1 січня цього року допуск до роботи працівника можливий лише за умови укладення трудового договору та повідомлення органу фіскальної служби. Про це зазначено в оновленій статті 24 Кодексу законів про працю, також, Постановою кабінету міністрів від 17 червня цього року № 413, вже встановлено порядок такого повідомлення.

Тож, роз’яснюємо про  три основні  моменти заповнення та подання повідомлення про прийняття працівника на роботу :

  •  засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису;
  •  на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
  • на паперових носіях, якщо трудові договори укладені не більше ніж з п’ятьма особами.

Повідомлення необхідно подати  – до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Слід звернути увагу, що у формі повідомлення необхідно буде вказувати дату і номер наказу, згідно якого прийнято на роботу працівника.

Повідомлення оформляє  працівник відділу кадрів, а підписують — керівник і головний бухгалтер. Подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) або ФОП, до  територіального органу ДФС за місцем обліку як платника ЄСВ. За порушення норм трудового законодавства передбачена відповідальність, зокрема, за допуск:

  • працівника до роботи без оформлення трудового договору;
  • оформлення робітника на неповний робочий час, якщо фактично він працює повний робочий час;
  •  якщо виплати здійснюються без нарахування й сплати внеску та податку до роботодавців застосовуються, окрім адміністративної відповідальності, штрафні санкції у розмірі 30 мінімальних зарплат на момент виявлення порушення, тобто 36 540 грн, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*