За круглим столом обговорили реалізацію проекту «Партнерство в охороні психічного здоров’я»

IMG_4188_topСьогодні, 10 грудня, у Львівській обласній клінічній психіатричній лікарні відбувся круглий стіл щодо підсумків та перспектив Українсько-Німецько-Польського проекту «Партнерство в охороні психічного здоров’я». З української сторони участь в обговоренні взяла заступник голови облдержадміністрації Ірина Романів, а також очільники психіатричної служби Львівської області. Німецьку та польську делегації очолили куратори проекту представник міністерства охорони здоров’я ФРН Ельмар Шпанкен та директор невропсихіатричної лікарні м.Ополе Республіки Польща Кшиштоф Назімек.

Розпочавши засідання круглого столу, Ірина Романів відзначила важливість реалізації проекту «Партнерство в охороні психічного здоров’я» на території Львівщини. «Сьогодні ми не вперше говоритимемо про реформування охорони здоров’я в Україні. Не зважаючи на те, що це питання почало обговорюватись напевно ще з часів незалежності, але до сьогодні ми все ще не маємо бажаних результатів. У цьому аспекті надзвичайно актуальним залишається й реформування психіатричної служби, чим ми завдячуємо нашим європейським партнерам. Адже в рамках реалізації спільного проекту вдалося зробити реальні кроки у напрямку перепрофілювання служби», – сказала вона.

Заступник керівника області також зазначила, що сьогодні на всіх рівнях влади досягнуто порозуміння у необхідності децентралізації надання психіатричної допомоги. «Ми прагнемо, щоб процес створення на місцях Центрів психічного здоров’я пройшов якомога безболісніше як для персоналу таких центрів, так і для місцевих бюджетів. Тому досягнення консенсусу є дуже важливим. Завдяки спільним зусиллям ми утворили міцний фундамент і обов’язково повинні продовжувати рухатись у цьому напрямку», – додала І.Романів.

Своєю чергою, куратори проекту у Львівській області Ельмар Шпанкен та Кшиштоф Назімек також відзначили позитивні успіхи у впровадженні проекту «Партнерство в охороні психічного здоров’я».

Під час дискусії учасники зустрічі розглянули поетапність децентралізації системи надання психіатричної допомоги, що передбачає створення амбулаторних та стаціонарних осередків лікування у периферійних районах Львівської області та у м. Львові як філіалів головних психіатричних установ. Також вони розглянули подальший формат співпраці на 2014 рік.

Нагадаємо, що 21.11.2008 року Міністерство охорони здоров’я України та Федеральне Міністерство охорони здоров’я ФРН підписали Програму дій, якою передбачено поглиблення співпраці в сфері лікування психічних та неврологічних захворювань, підтримка співробітництва (обмін досвідом) між Міністерствами охорони здоров’я, закладами та товариствами фахівців з психіатричної допомоги в обох країнах. У 2012 році проект «Партнерство в охороні психічного здоров’я» отримав своє продовження та підтримку Федерального міністерства охорони здоров’я Німеччини ще на два роки до 2015р.

Було прийнято рішення щодо продовження подальшої співпраці у Львівській, Донецькій, Одеській областях та м. Києві, як пілотних проектів з подальшим розповсюдженням отриманого досвіду в інших областях України з урахуванням особливостей кожного регіону.

У департаменті охорони здоров’я Львівської державної адміністрації було створено робочу групу з підготовки першого етапу реорганізації психіатричної служби у Львівській області та у м. Львові в напрямку її децентралізації та філіалізації головних психіатричних установ таких, як: КЗ «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня», ОКЗ «Психіатрична лікарня Миколаївського району», КЗ ЛОР «Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер».

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*