За кошти ЄС в селі Явора Турківського району відкрито кімнату для надання соціальних послуг

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  • 22 лютого,  у селі Явора Турківського району, у приміщенні колишнього будинку ” Побуту” відкрили кімнату для надання соціальних послуг (перукарня, кравець). Кімната для надання соціальних послуг ініційована та здійснена за допомоги громадської організації “Агенція місцевого розвитку села Явора”- голова Руслана Леньо. На відкритті були присутні голова Турківського ресурсного центру розвитку громад – Микола Лило, сільський голова Явірської сільскої ради Дмитро Гошівський, священнослужитель  села  Явора, мешканці села.

 

Для реалізації проекту були залучені кошти Європейського Союзу.

Реалізовано другий проект.
У Яворі відкрито пункт побутових послуг разом з наданням майстер класів для старшокласників.
Як уже повідомлялось у пресі, громадська організація «Агенція місцевого розвитку села Явора» у 2013 році мала успішний досвід співпраці з Західноукраїнським ресурсним центром. У грудні 2013 року було відкрито пункт штучного осіменіння ВГХ. І все це завдяки тому, що у нас хороша громадська організація, яка створена із згуртованих та цілеспрямованих жителів села Явора. Громада швидко мобілізується та реагує на різні проблеми, які виникають в селі. Проекти, який реалізовувала ГО «Агенція місцевого розвитку села Явора» за період своєї діяльності стосується розвитку місцевої громади та підвищення рівня добробуту її мешканців. Члени ініціативної групи організації після реалізації проектів здобули важливий досвід,  підвищщують свою кваліфікацію в управлінні грантовими коштами та впровадженні проектів з розвитку громади. В організації є кваліфікований бухгалтер, який має досвід ведення бухгалтерського обліку неприбуткових організацій та звітування до міжнародних та вітчизняних проектів та програм технічної допомоги. Члени організації постійно беруть участь у навчальних семінарах та тренінгах для підвищення власної кваліфікації. Організація володіє необхідною матеріально-технічною базою (компютер, принтер, ксерокс, сканер, інтернет),  офісним приміщенням для реалізації проектів.
У травні 2014 року було проведено конкурс мікропроектів громадських організацій, які були задіяні у другій фазі проекту . Громадська організація села Явора знову подала свою заявку на конкурс проекту, назва якого  « Створення пункту побутових послуг разом з наданням майстер класів для старшокласників». Завдяки хорошій подачі мети нашого проекту заявка була розглянута і успішно схвалена . протягом липня-серпня був опрацьований мікропроект, розроблена відповідна документація і 29 вересня 2014 року підписана угода між Міжнародною організацією з міграції та Громадською організацією «Агенція місцевого розвитку села Явора» щодо впровадження даного проекту за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва.
Даний проект, який був запропонований на розгляд, є необхідний для  сільської Ради і безпосередньо для самої громади села . Даний проект сприятиме підвищенню рівня життя громади. Адже незахищені верстви населення зможуть безкоштовно відремонтувати одяг чи зробити стрижку.  За рахунок впровадження проекту будуть надаватися безкоштовно майстер-класи перукарської і швейної майстерності учням 9-11 класів місцевими майстринями . Може при виборі професії їм буде легше знайти себе у житті. На даний час на території Явірської сільської ради є високий рівень безробіття. А саме безробіття і сприяє високому рівню міграції працездатних жителів села. Ключовою проблемою в селі є низька рентабельність ведення сільського господарства. Метою даного проекту є створення нових робочих місць,  надання кваліфікованої допомоги старшокласникам при виборі професії. Даний проект дасть можливість людям отримувати дохід із своєї праці.
Передбачається, що після відкриття пункту буде створено 2 нових робочих місця для непрацюючих місцевих мешканців.
Передбачається що після відкриття пункту багатодітні, малозабезпечені і інші соціально- незахищені категорії населення зможуть безкоштовно скористатися пунктом побутових послуг.
Плануєтьса що після відкриття пункту будуть проводитись безкоштовні майстер -класи для старшокласників місцевими майстринями по крою та шиттю, а також перукарству.
Багато до впровадження даного проекту долучилась місцевий приватний підприємець В.М. Старушкевич , яка надала приміщення за символічну орендну плату (1гривня за рік),а також майже всі ремонтні роботи, проведення води, підключення каналізації. Тож як ми бачимо, люди зацікавлені у тому, щоб у селі побільше реалізовувалось побільше таких проектів, щоб  село розвивалось, розквітало ще краще.
У даний час проект, завдяки фінансуванню Швейцарської конфедерації, партнерам- Міжнародній організації з міграції, Українському фонду «Благополуччя дітей», громаді села Явора успішно реалізовано і запущено в дію.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*