З в і т голови Турківської РДА О. Лабецького про роботу за 2016 рік та перспективи на 2017 рік

dscn5071Основна увага приділялась координації дій структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальних підрозділів органів центральної влади щодо виконання програми соціально-економічного розвитку району, покращення роботи щодо доступності людей до всіх органів влади, прозорості та відкритості у роботі, зміцнення кадрового потенціалу.

Бюджет

Бюджет району по надходженнях виконано на 110,3 %. До місцевого бюджету надійшло податків і податкових платежів в сумі 39 млн. 667,4 тис. грн., при плані 35 млн. 949,9 тис. грн. Основним джерелом доходів залишається податок на доходи фізичних осіб (61,7% питомої ваги). Надійшло даного податку 22 млн. 412,3 тис.грн., що становить 102,1 відсотка до уточненого плану.

Крім цього, в районі зібрано до державного бюджету 22,9 млн. грн, та обласного – 7,3 млн. грн.

Вперше за останні роки всі 33 місцеві ради району виконали власні бюджети.

Видатки районного бюджету склали 390 млн. 677,4 тис. грн. (98,8 %), при уточненому плані – 395 млн. 75,1 тис. грн. Станом на 01.01.2017 року кредиторська заборгованість по пільгах і субсидіях становила 5 млн. 335,1тис.грн., за рахунок недопоступлення субвенції з державного бюджету.

В результаті проведених заходів, протягом 2016 року зекономлено бюджетних коштів на суму 8 млн. 309,7 тис. грн.

Всі працівники бюджетних установ району, які фінансуються з місцевого бюджету, отримали заробітну плату за 2016 рік.

Промисловість

За січень-грудень 2016 року реалізовано промислової продукції на суму 24 млн. 372,0 тис.грн., що у 6,4 рази більше в порівнянні до відповідного показника 2015 року.

Значне збільшення обсягу реалізованої продукції відбулося за рахунок декількох факторів, зокрема введення в дію Явірського цеху ДП «Турківське лісове господарство», цеху ТзОВ «Онур» з виробництва щебенево-цементної суміші для будівництва доріг (потужністю 1700 тонн в зміну), збільшення обсягів виробленої електроенергії Явірською ГЕС та включення до облікового кола підприємств ТзОВ «Палетсервіс» та ТзОВ «Гефест плюс».

Капітальне будівництво

У звітному році, порівнюючи з попередніми роками, вдалося залучити рекордну суму коштів – 27,8 млн. грн., на капітальний ремонт та будівництво соціальних об’єктів району.

Значну суму коштів район отримав з Державного фонду регіонального розвитку на продовження будівництва нових шкіл в районі.

Так виконано роботи з реконструкції навчального корпусу Лосинецької ЗОШ І-ІІ ст. з будівництвом котельні – на суму 2 млн. 95,6 тис. грн., в т.ч. 1 млн. 500,0 тис. грн. – кошти Державного фонду регіонального розвитку, 345,6 тис. грн. – кошти субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій, 250,0 тис. грн. – кошти районного бюджету.

Окрім цього, відновилися роботи з будівництва ЗОШ І-ІІІ ст. на 480 учнівських місць в с. Либохора. Протягом звітного періоду освоєно 10,0 млн. грн., в т. ч. 9300,0 тис. грн. – кошти державного фонду регіонального розвитку, 700,0 тис. грн. – кошти бюджету розвитку обласного бюджету. Забито 240 фундаментних паль. Закуплено будівельні матеріали. Замовником будівництва виступає КП Львівської обласної ради «Технічний нагляд».

У звітному році залучено кошти в сумі 3 млн. 421 тис. грн. субвенції на соціально-економічний розвиток території Турківського району. За ці кошти вдалося реконструювати та встановити модульну котельню з твердопаливним котлом в Турківській школі-інтернаті І-ІІ ст., встановити твердопаливні котли в Нижньояблунській ЗОШ І-ІІІ ст. і в Боринському ліцеї народних промислів та ремесел.

Продовжувались роботи з будівництва ЗОШ І-ІІІ ст. на 360 учнівських місць в с.Н.Яблунька. Освоєно 3 млн. 444,0 тис.грн., в т.ч. 2 млн. 23,0 тис.грн. – кошти бюджету розвитку обласного бюджету. Замовником будівництва виступає УКБ ЛОДА.

Крім цього, закуплено матеріали для продовження реконструкції Народного дому в с.Карпатське, на суму 100,0 тис.грн.

Велися роботи з реконструкції районного Народного дому в м.Турка – освоєно 291,360 тис.грн. коштів державного бюджету. Замовником виступив Департамент ЖКГ ЛОДА. Виконано роботи із заміни внутрішнього електропостачання, укріплення фундаменту. Окрім цього, департамент ЖКГ закупив обладнання для реконструкції очисних споруд м.Турка (дизельний генератор, насоси), на суму 4 млн. 579 тис.грн.

У звітному році реалізовано 33 мікропроекти обласної ради, на загальну суму 5 млн. 262 тис.грн., в т.ч. 2 млн. 475,7 тис.грн. – кошти обласного бюджету, 2 млн. 365 тис.грн. – кошти районного бюджету, 421,5 тис.грн. – кошти громади., з них: 2 проекти – капітальний ремонт та реконструкція вуличного освітлення в смт.Бориня та с.Вовче, 12 – капітальний ремонт народних домів, 16 – капітальний ремонт та реконструкція  закладів освіти, 3- закладів охорони здоров’я.

Слід зазначити, що район отримав найбільший відсоток (94,3%) відібраних для фінансування мікропроектів від загальної кількості поданих. Порівнюючи з попередніми роками, кількість реалізованих мікропроектів рекордно зросла – з 2 у 2014 році до 33 – у 2016 році. Основним пріоритетом реалізації даних мікропроектів є впровадження заходів з енергозбереження. Так протягом 2016 року в соціальних закладах району замінено 1302,1 кв.м. вікон на енергозберігаючі, що, як наслідок, призведе до зменшення споживання енергоресурсів.

Завершено впровадження мікропроектів Українського фонду соціальних інвестицій у Турківському районі в рамках проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури», за підтримки Уряду ФРН, який забезпечував фінансування у розмірі 80% загальної кошторисної вартості та коштів громади, обласного і місцевих бюджетів, зокрема:

капітальний ремонт СЛА в с.Боберка (ІІ черга) – 375,0 тис.грн.;

капітальний ремонт ФАПу в с.Шандровець – 1 млн. 90,0 тис.грн.;

капітальний ремонт СЛА в с.Верхнє – 1 млн. 330,0 тис.грн.;

капітальний ремонт СЛА в с.Ільник – 850,0 тис.грн.;

будівництво локальних очисних споруд каналізації ДНЗ № 1 – 1 млн. 100 тис.грн.;

На 2017 рік подано 6 інвестиційних проектів на участь у конкурсі проектів, що можуть реалізуватись за рахунок коштів ДФРР, зокрема:

 1. Завершення будівництва ЗОШ І-ІІІ ст. на 360 учнівських місць в с.Н.Яблунька Турківського району Львівської області.
 2. Будівництво ЗОШ І-ІІІ ступенів на 480 учнівських місць в с.Либохора Турківського району Львівської області.
 3. Завершення реконструкції навчального корпусу Лосинецької ЗОШ І-ІІ ст. (подано заявку на фінансування за рахунок коштів ДФРР).
 4. Завершення реконструкції культурно-медичного центру в с.Розлуч.
 5. Реконструкція приміщення спортивного залу Явірської ЗОШ І-ІІІ ст.
 6. Реконструкція покрівлі Боринської комунальної міської лікарні

Окрім цього, подано проектні пропозиції щодо фінансування у 2017 році будівельних робіт за рахунок коштів субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій, зокрема на реконструкцію приміщення під стаціонарне відділення з паліативною та хоспісною опікою для постійного та тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян в м.Турка, реконструкцію приміщення спортзалу в Боринському НВК, завершення реконструкції районного Народного дому, реконструкцію навчального корпусу Лімнянського НВК.

На цей рік ініціативними групами громад району подано 35 мікропроектів на участь в обласному конкурсі мікропроектів на 2017 рік.

Проводиться розроблення генеральних планів населених пунктів району. Два генеральні плани – с.Кіндратів, с.Ясениця – розроблено та завершено, знаходяться в стадії завершення с.Матків, с.Мохнате, с.Боберка. В стадії виготовлення – генеральні плани с.Сянки, с.Беньова, с.Верхнє, с.Завадівка, с.Лосинець, с.Верхнє Висоцьке. Проводилися роботи з реставрації пам’яток архітектури – церков у селах Ісаї, Матків, Лопушанка.

Ремонт доріг

У 2016 році вдалося вирішити наболіле питання, яке турбувало жителів району протягом багатьох років, а саме: проведення ремонту автомобільної дороги національного значення Львів-Самбір-Ужгород на ділянці, що проходить по території Турківського району. По даному напрямку підрядною організацією ТзОВ «Онур Конструкціон», із залученням сучасної дорожньої спецтехніки, здійснено:

– влаштування підстильних та вирівнювальних шарів основи з щебенево-піщаної суміші, укріпленої цементом;

– влаштування вирівнюючого шару із крупнозернистої асфальтобетонної суміші –  6 см;

За кошти, в сумі 5,0 млн.грн., виділених з обласної «Програми розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг, на 2016 рік» проведено ремонт доріг:

 • Турка – Лопушанка, на суму 2360,0 тис.грн.
 • Н.Висоцьке – Карпатське, на суму 220,0 тис.грн.
 • Н.Висоцьке – Багнувате, на суму 120,0 тис.грн.
 • Боберка – Бориня на суму 2000,0тис.грн.
 • Штуковець – Яблунів на суму 200,0 тис.грн.
 • с.Красне, вул. Л.Українки, на суму 100,0 тис.грн.

На вищевказаних дорогах здійснено розпушування, влаштування кюветів, вирівнювання профілю та обкат проїзної частини.

На ремонт комунальних доріг у 2016 році, з районного бюджету виділено 341,0 тис.грн. для таких місцевих рад: Боберківська, Присліпська, Шум’яцька, Завадівська, Красненська, Бітлянська, Верхньояблунська, Либохорська, Ільницька, Ясеницька, Нижньояблунська, Вовченська, Ісаївська та Нижньотурівська.

На вищевказаних територіях сільських рад проведено поточний ремонт доріг та очищення кюветів.

У 2017 році заплановано провести ремонт доріг: Бориня-Мохнате, Турка-Східниця, Турка-Ільник, Бориня-Боберка, Нижнє Висоцьке-Карпатське, Нижнє-Верхнє та вул.Міцкевича в м.Турка, ну й, звісно, завершити ремонт дороги національного значення Львів-Ужгород.

Пасажирські перевезення

Стосовно пасажирських перевезень, то слід зазначити, що у 2016 році відбувся конкурс на перевезення пасажирів міжміського сполучення, переможцем якого визначено ТзОВ «Львівське АТП-14631» по 8 маршрутах, та ПП «Тур-Авто» – на 3 маршрутах. Є надія, що конкуренція між ними покращить якість обслуговування пасажирів і не дасть можливості безпідставно підвищувати тарифи.

Енергозбереження

За 2016 рік бюджетними установами району спожито тільки 33,79 тис. куб.м. газу, що менше у 2,4 рази, ніж у 2015 році, коли було спожито 81,08 тис.куб.м. газу.

Заборгованості зі сплати за спожитий природний газ бюджетними установами немає.

У 2017 році заплановано повністю відмовитися від споживання газу бюджетними установами району.

Здійснено монтаж вуличного освітлення у селах Розлуч, Вовче, Сянки та селищі Бориня.

Реалізовано проектів з енергозбереження на загальну суму 4,2 млн. грн. та надано кредитів з енергозбереження на суму 1,4 млн.грн.

Вивезення та утилізація твердих побутових відходів

Особлива увага у 2016 році була приділена збиранню, вивезенню та утилізації твердих побутових відходів. На запит Турківської райдержадміністрації до Департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, виділено кошти з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, в сумі 1200,0 тис.грн., які були передані на закупівлю транспортного засобу для вивезення твердих побутових відходів Турківській міській раді, якою було придбано автомобіль «КАМАЗ».

На суму 506,0 тис.грн., виділених з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, закуплено 80 контейнерів для сміття 11-ом сільським радам. Також три сільські ради, за результатами конкурсу «Екологічно чистий населений пункт», отримали по 20,0 тис.грн., за які придбали контейнери для сміття та влаштували майданчики для розміщення контейнерів.

Покращується екологічна ситуація в районі. Протягом року організовувались місячники благоустрою та озеленення, залучались жителі, зокрема і працівники райдержадміністрації, для прибирання берегів та придорожніх смуг. Тісна співпраця налагоджена із приватним підприємцем Олегом Юськівим, який здійснює роздільне збирання сміття, що дає змогу приватним домогосподарствам реалізовувати накопичені відходи та отримувати за них кошти.

У 2017 році планується закупити ще один транспортний засіб для вивезення твердих побутових відходів та контейнери для сміття. З цією метою в Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації було надіслано запити щодо виділення з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища кошти в сумі 1400,0 тис.грн.

Сільське господарство

Сільськогосподарське виробництво в районі зосереджено в 15 161 особистому селянському господарстві.

Станом на 1 січня 2016 року чисельність поголів’я ВРХ становить 23 620 голів, з них: корів – 14 858, що є найбільшим показником в області, свиней – 8 600, овець і кіз – 1301, птиці – 99 700.

Виробництво валової продукції тваринництва у 2016 році за становить 187,2 млн. грн., що більше проти минулого року на 6,4 %.

Протягом травня – листопада 2016 року закуплено 1482,3 тонни молока від населення, що є більше проти минулого року на 179,3 тонни. За продане молоко населення отримало 5 млн 259,5 тис. грн.

22 жовтня 2016 року в селі Нижнє Гусне відкрито молокопереробний цех з виготовлення сирів, потужністю переробки 5 тонн молока за зміну. Для будівництва цеху ТзОВ «Еко Газда» було з власних джерел залучено фінансування інвестицій на суму 12 млн. грн.

У 2017 році планується розширити виробництво молочної продукції, а також створити інші переробні цехи. Будемо працювати над відновленням роботи молокозаготівельно – збутового кооперативу МЗЗК «Над Сяном», який би проводив реалізацію молока від населення молокопереробному цеху ТОВ «Еко-Газда», а також над виконанням проекту розвитку молочного бізнесу у Турківському районі «Молочний кооператив», ініційованого департаментом агропромислового розвитку Львівської ОДА на 2016-2018 роки, що передбачає створення двох молокопереробних цехів з виробництва бойківського сиру, відкриття 25 заготівельних пунктів, в яких зможуть реалізувати свою молочну продукцію особисті селянські господарства. Для покращення генетичного потенціалу поголів’я ВРХ планується відкрити до 4 функціонуючих ще 5 пунктів штучного осіменіння корів і телиць у селах Гусне, Нижнє Висоцьке, Комарники, Ільник, Боберка.

Розпочався процес загосподарювання земель сільськогосподарського призначення. Так в селі Комарники фермерським господарством «ЕКОСВЕСТ» в минулому році засаджено малину на ділянці 3 га, а у 2017 році планується засадити малиною ще на площі 10 га. Дане господарство восени минулого року також виорало площу 50 га на території Розлуцької та Явірської сільських рад, які весною будуть засіяні ярими зерновими культурами.

Активну роботу щодо запровадження на селі нових форм господарювання проводить сільськогосподарський кооператив «Вулкан» (смт. Бориня), зокрема родина Комарницьких щодо виробництва твердого сиру «Бойківський», напівтвердого сиру у льняній олії та випічки бездріжджового хліба із борошна грубого помелу «Цісарський».

Соцзахист

За 2016 рік в управління соцзахисту РДА звернулося 13094 громадян району щодо надання їм соціальної допомоги, в т.ч. за призначенням субсидій на тверде паливо, скраплений газ та ЖКП звернулося 3849 сімей, яким нараховано 12,5 млн. грн.

Загальні нарахування соціальних допомог за 2016 рік склали 175 млн. грн.

Виділено понад 300 тис. грн. для відшкодування витрат на проведення поховання осіб, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та не досягли пенсійного віку.

У службі у справах дітей райдержадміністрації перебуває на обліку  54 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Значна увага приділяється реалізації державних гарантій соціального захисту ветеранів війни, забезпечення інвалідів усіх груп та категорій необхідними протезно-ортопедичними виробами, засобами пересування та реабілітації, забезпечення та розподілу санаторно – курортних путівок. Статус ветерана війни надано 1641 особам, в т.ч.:інваліди війни – 88 чол. (в т.ч. 6 – учасники АТО), учасники бойових дій – 414 чол., учасники війни – 921 чол., сім’ї загиблих та померлих військовослужбовців – 218 чол.

Виплачена одноразова допомога демобілізованим воїнам, які повернулися з АТО – 171 особі, на суму 513 тис.грн. Виплачується щомісячна адресна допомога дітям, батьки яких загинули в АТО, у розмірі 2500грн. На встановлення пам’ятників загиблим учасникам АТО виплачено 223,7тис.грн. Виплачена компенсація на придбання житла сім’ям загиблих учасників АТО, на суму 1,1 млн.грн.

Учасниками АТО подано 211 звернень про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на території району, з них: розглянуто і надано 200 дозволів на відведення, з них 126 земельних ділянок передано у власність воїнам АТО, і вони отримали право власності на дані земельні ділянки.

Визначено 2 масиви земельних ділянок для індивідуального садівництва на території Нижньотурівської та Вовченської сільських рад, 3 масиви земельних ділянок – для індивідуального дачного будівництва на території Нижньовисоцької, Явірської та Завадівської сільських рад. Продовжується пошук вільних масивів в інших населених пунктах, зокрема Турці, Прислопі, Яворі, Нижній Яблуньці, Завадівці.

Освіта

У районі функціонують 50 навчальних закладів, в яких навчаються 5593 учні. Кількість учнів порівняно з попереднім навчальним роком зменшилася тільки на 26 учнів. Нам вдалося зберегти всі освітні заклади.

Продовжується курс на омолодження педагогічних кадрів. Молоді кадри – наше майбутнє! Серед педагогів – 22% віком до 30 років відносно 16% – у 2015 році.

Високий рівень знань під час ЗНО підтвердили 37 випускників – 17.5% від загальної кількості. За результатами ЗНО, всі 9 претендентів на нагородження медалями показали високий рівень навченості і підтвердили свої знання, що є найкращим показником в області.

У 2016 році почався процес створення опорних шкіл на базі Боринського та Турківського НВК.

Дошкільним вихованням охоплено 769 дітей, в т.ч. дітей, віком від 3 до 6 років – 34%; з них у місті –  52%, а в селі –  15%.

Продовжується програма комп’ютеризації навчальних закладів району. Закуплено 41 комп’ютер для 17 ЗНЗ, на суму 518,3 тис.грн., в т.ч. і за кошти Уряду КНР, 5 мультимедійних комплексів для Боринського НВК (опорний заклад) та за спонсорські кошти ТзОВ «Онур» – 6 комп’ютерів для Сянківської ЗОШ І-ІІ ст.

Підключено до мережі Інтернет 28 ЗНЗ району, з них у 2016 році – 21, ведеться робота з підключення до мережі Інтернет інших навчальних закладів.

Облаштовано внутрішні туалети у Красненській ЗОШ І-ІІ ст., Ластівківському НВК, Розлуцькому НВК, дооблаштовано санвузли у Лімнянському НВК (молодші класи), Жукотинській ЗОШ І-ІІ ст., Шандровецькому НВК, проведено реконструкцію внутрішніх туалетів у Турківському НВК. На даний час 25 шкіл обладнані внутрішніми туалетами.

Закуплено спортінвентар для шкіл, на суму 127,6 тис. грн., в т.ч. м’ячів футбольних – 125, м’ячів волейбольних – 65, м’ячів баскетбольних – 60, сіток волейбольних – 46.

Оздоровлено 560 дітей району, в т.ч. в мовних таборах – 190 дітей. В рамках акції «Схід та Захід разом» оздоровлено 25 дітей з Донецької області та прийнято 50 дітей з Луганської області – в рамках акції «Святкуймо Великдень разом». В літній період 2016 року організовано ознайомлення учнівської молоді району з діяльністю Львівського відділення молодіжної організації «Пласт», що проводила таборування в селі Бітля.

Охоплено екскурсійними поїздками у музеї Львівщини 350 учнів району.

Охорона здоров’я

Мережа лікувальних закладів району складається із Турківської КЦРЛ, Боринської КМЛ, 55 ФАПів та 13 лікарських амбулаторій.

У райлікарні другий рік успішно працює анестезіологічне відділення з ліжками інтенсивної терапії «Штучна нирка», в якому минулого року зроблено 623 процедури для хворих.

Серед суттєвих досягнень медиків є те, що акушерсько-гінекологічне  відділення Турківської КЦРЛ на рівні UNISEF і ВОЗ уже вдруге акредитовано як «Лікарню, доброзичливу до дитини», введено в експлуатацію біотал на території лікарні.

Основними завданнями в галузі охорони здоров’я на 2017 рік є створення госпітального округу з центром у м. Турка, введення в експлуатацію ІІІ черги хірургічного відділення Турківської КЦРЛ; капітальний ремонт та введення в експлуатацію ЛА ЗПСМ в с.Лімна, у приміщенні колишнього дитячого садка.

Спорт

У районі проводиться багато різноманітних змагань, завдяки районній Програмі розвитку сільського спорту, та зокрема футболу, у сільській місцевості 18 команд взяли участь у чемпіонаті району з футболу, в якому чемпіоном стала команда с.Явора. Після багаторічної перерви команда «Карпати» (Турка), другий сезон виступає в чемпіонаті області з футболу серед команд І ліги. Нижньовисоцька сільська рада посіла друге місце на комплексних сільських спортивних іграх Львіщини, що проходили в с.Солонка Пустомитівського району.

До занять в спортивних секціях ДЮСШ «Юність» відділу освіти та ДЮСШ «Бескид» ФСТ «Колос» залучено 602 учні, зокрема у 2016 році відкрито нову секцію бойових мистецтв кікбоксингу.

У 2016 році, за обласною програмою «Спортивний майданчик», збудовано штучний майданчик зі штучним покриттям, розміром 42х22метри в с.Бітля (перший такого розміру в районі) та 2 майданчики з тренажерним обладнанням в селах Вовче та Лімна.

За обласною програмою «Сільський спорт», для 32 сільських рад придбано спортивної форми та спортивного інвентарю  на суму 96,1 тис.грн. Форму та інвентар було придбано через систему електронних закупівель «ProZorro» (єдині в області), що дало змогу представникам команд чи головам сільських рад вибирати, що саме потрібно тій чи іншій сільській раді і по показниках: якість-ціна закупити на 15-20% більше товару. Зокрема придбано 10 комплектів футбольної форми, 1 комплект волейбольної форми, 10 волейбольних сіток, 6 футбольних сіток, 3 пари воротарських рукавиць, 1 тенісний стіл, суддівська, воротарська форми, 15 футбольних шортів, 72 футбольні м’ячі, 72 волейбольні м’ячі.

Приємно, що на території району на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру в с. Яворів, уже проводяться не тільки чемпіонати України а й міжнародні змагання з біатлону, лижних перегонів, шахів не тільки серед спортсменів-інвалідів, а й здорових спортсменів, що сприяє популяризації району як нового спортивного та туристичного осередку України.

Культура

У структурі закладів культури району нараховується 59 народних домів, 56 бібліотек, Турківська та Боринська дитячі музичні школи, культурний центр «Україна», народний музей «Бойківщина». 13 колективів художньої самодіяльності мають статус народного.

Заклади культури проводять велику кількість різноманітних заходів, серед яких найбільшою популярністю користуються районний огляд вертепів, свято Героїв, день патріотичної пісні, приурочений першому бою Українських Січових Стрільців  на Ужоцькому перевалі, еко-культурний фестиваль «День Дністра» в с.Вовче, свято «День Хліба» в смт. Бориня, свято Івана Купала в м. Турка, день молоді в с. Розлуч. Схвальні відгуки керівництва області та глядачів отримав творчий звіт Турківського району «Відлуння бойківського краю», який відбувся 20 листопада у приміщенні Львівського державного Палацу естетичного виховання учнівської молоді.

Основним завданням для працівників культури у 2017 році буде проведення міжнародного заходу – Шостих Всесвітніх Бойківських фестин 2-6 серпня 2017 року.

Робота з громадськістю

Керівництво райдержадміністрації має тісні зв’язки з громадськістю та керівниками політичних партій.

При райдержадміністрації створено громадську раду, в яку входять представники найвпливовіших громадських організацій. Очолює громадську раду голова міжнародної громадської організації «Світовий Конгрес Бойків», заслужений працівник культури України Петро  Косачевич. Вже стало традицією 2 рази на місяць проводити спільні засідання громадської ради та Координаційного центру надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей, на яких розглядаються актуальні питання життєдіяльності району. Також керівників громадських організацій запрошують на всі засідання колегій РДА.

Робота РДА проводилась в умовах контролю з боку громадськості за діяльністю влади. Вся детальна інформація про діяльність райдержадміністрації, та зокрема голови і окремих структурних підрозділів, регулярно висвітлюється на офіційному веб-сайті РДА та на моїй сторінці у Facebook. Стараюся реагувати на критику та зауваження громадськості.

Прийом до мене як голови райдержадміністрації є завжди доступним, без попереднього запису.

Протягом 2016 року до райдержадміністрації всього надійшло 1064 звернення громадян, проти 921 звернень, що надійшли за період 2015 року. Це на 143 звернення більше у порівнянні з минулим роком. Серед звернень переважають – заяви – 1052 (98,9%), скарг надійшло – 7 (0,7%), пропозицій -2 (0,2%) та подяки -3 (0,3 %). Зростання кількості звернень громадян свідчить про високу довіру громадян до влади, та зокрема, до керівництва районної та обласної державних адміністрацій.

За оперативністю розгляду звернень громадян на “Гарячу лінію  ОДА– 112” район посідає одне з перших місць в області.

Протягом року мною проведено зустрічі з мешканцями майже всіх населених пунктів району, на яких було порушено 126 проблемних питань. Ці питання взяті під особистий контроль голови райдержадміністрації та дано доручення керівникам структурних підрозділів вирішити проблемні питання, які цікавлять жителів району.

З початку року через центр надання адміністративних послуг райдержадміністрації надано 4854 послуги, що на 1100 більше порівняно з  минулим роком. Збільшено кількість видів надання послуг з 82 до 91.

Можливо не вдалося зробити все задумане, але радує те, що район розвивається, з покращенням стану доріг стає щораз більше інвестиційно привабливим. Це може стати вагомою підставою для збереження гірського Турківського району при проведенні адміністративно-територіальної реформи в Україні. Приємно, що обласна влада підтримала наші пропозиції і відповідно до Перспективного плану, затвердженого сесією Львівської обласної ради та поданого до Кабінету Міністрів України, у Турківському районі має бути створено чотири громади: Турківську міську, Боринську селищну, Верхньовисоцьку сільську та Нижньояблунську сільську.

Олександр Лабецький,

голова Турківської РДА.

P.S. Звіт голови РДА Олександра Лабецького перед громадськістю відбудеться 24 лютого, о 17.00 год., у залі засідань районної ради, за участі керівництва ОДА.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*