З початку року заборгованість з виплати заробітної плати на Львівщині зменшилась на 16,1%

DSC_2608Сьогодні, 8 листопада, відбулась чергова селекторна нарада з питання погашення заборгованості із заробітної плати під головуванням Міністра соціальної політики України Наталії Королевської. Від Львівської області  участь у нараді взяв перший заступник голови облдержадміністрації Богдан Матолич, керівники профільних структурних підрозділів ОДА та галузевих територіальних управлінь, а також найбільших підприємств-боржників.

Під час засідання Міністр соціальної політики нагадала, що 9 жовтня Уряд виділив місцевим бюджетам 2,1 млрд. грн. для своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, які фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів. Також підготовлено пропозиції щодо створення гарантійної установи, яка дозволить вирішити питання боргів підприємств-банкрутів.

«Міністерство очікує від центральних та місцевих органів влади максимально об’єктивну інформацію із заборгованості. Тільки так можна оцінити реальну ситуацію та вжити ефективних заходів. В останнє попереджаю, що при виявленні прихованої заборгованості із зарплати будуть вживатися жорсткі заходи», – сказала Наталія Королевська.

За її словами, Мінсоцполітики здійснює моніторинг на підставі матеріалів, які подають центральні та регіональні органи виконавчої влади. Вона звернулася до кожного учасника наради і пояснила, що ті, хто подають викривлену інформацію, формують приховану заборгованість, по суті блокують можливість вчасно зреагувати на проблему.

Наталія Королевська також закликала учасників наради з максимальною відповідальністю підійти до погашення боргів із заробітної плати. Вона наголосила на тому, що кожен керівник, кожна посадова особа повинна зробити все для захисту трудових прав людей.

Зазначимо, що загальна сума боргу з виплати заробітної плати на Львівщині станом на 01.11.2013р. становить 48,9 млн. грн. У порівнянні із початком року вона зменшилась  на 9,4 млн. грн. (16,1%).

Варто відмітити, що упродовж жовтня на 10 одиниць скоротилась загальна кількість підприємств-боржників та становить 122 підприємства. Зменшилась й чисельність працівників, які своєчасно не отримують заробітну плату – 5517 осіб проти 5596 осіб за попередній період.

За інформацією департаменту фінансів облдержадміністрації, протермінованої заборгованості з виплати заробітної плати перед працівниками бюджетної сфери не очікується.

Проте станом на 01.11.2013р. деякі економічно активні підприємства області все ж допустили збільшення заборгованості із зарплати, зокрема, серед найбільших боржників – ТзОВ з транспортного будівництва у західному регіоні фірма «Західтрансбуд», Львівська геологорозвідувальна експедиція «Західукргеологія», Державне підприємство Міністерства оборони України «Монтажник Львів».

Щодо підприємств-банкрутів та економічно неактивних підприємств, то упродовж жовтня 2013 року відбулось зменшення боргу на 0,2 млн. грн. (2,0%) та 117,5 тис. грн. (2,3%) відповідно.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*