З нагоди відзначення 100-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки  у селі Хащів відбулося посвячення пам’ятного знаку на могилі загиблих воїнів національно-визвольної боротьби

Сьогодні, 1 листопада, з нагоди відзначення 100-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки  у селі Хащів відбулося посвячення пам’ятного знаку на могилі загиблих воїнів національно-визвольної боротьби за участі голови райдержадміністрації Олександра Лабецького, першого заступника голови райдержадміністрації Миколи Яворського, заступника голови райдержадміністрації Юрія Лила, директора Турківського районного народного дому «Просвіта» Петра Косачевича, місцевого духовенства, сільських голів Лімнянської, Хащівської сільських рад та громадськості села.

Панахиду, молитву за героїв, що загинули за волю України та чин освячення провели місцеві священнослужителі.

Опісля виступили голова райдержадміністрації Олександр Лабецький, директор Турківського народного дому”Просвіта” Петро Косачевич та ін..

«Ми сьогодні зібралися, щоб вшанувати пам’ять сторічної давності, коли над Ратушею Львова замайорів жовто-синій стяг. Відвойовуючи нашу незалежність загинули воїни УГА, які зараз спочивають на цьому місці, – зазначив у своєму виступі Олександр Лабецький. Подвиг Українських Січових Стрільців та Української Галицької Армії має жити в віках. Як і тоді, сьогодні відбувається процес національного державотворення, проте в умовах російської військової агресії.

Нині українські воїни на східних рубежах, так само як і козацтво, Січові Стрільці, Герої Крут, повстанці ОУН-УПА, Герої Небесної Сотні та тисячі патріотів, імена яких нам і досі не відомі, відстоюють незалежність та соборність України.

З нагоди 100-річчя проголошення Західно-Української Народної Республіки бажаю усім вам міцної і непохитної віри в майбутнє України, щастя і добробуту, миру і наснаги до творіння добрих справ в ім’я рідної держави, в ім’я великого українського народу! Слава Україні!”.

На завершення виступив церковний хор села Хащів.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*