Юридична особа, виплачуючи дохід самозайнятій особі, податок не утримує

Самбірська ОДПІ нагадує, що юридична особа є податковим агентом до доходів, які вона нараховує та виплачує само зайнятій особі.

Якщо фізичною особою – підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності, податковий агент подає до державної фіскальної служби за місцем реєстрації податковий розрахунок за формою N 1-ДФ де зазначає суму нарахованого і виплаченого доходу з ознакою доходу “157”.

Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір не утримує і не сплачує, оскільки відповідно до норм Податкового кодексу фізична особа – підприємець здійснює оподаткування такого доходу самостійно.

Особливості оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності,  крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, регулюються статтею 177 Податкового кодексу України.

 

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*