Юрій Турянський висловив співчуття з приводу смерті українського письменника Євгена Сверстюка  

Т.в.о. голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Турянський висловлює щирі співчуття з приводу втрати Людини високої моралі, Українця з високими ідеалами, письменника Євгена Сверстюка.

“Євген Сверстюк належав до найбільш яскравих постатей українського дисидентства, його діяльність мала великий суспільний і міжнародний резонанс.

Він творив ту велику силу, яка долала перепони, які створював тоталітарний режим в Україні.

Особливе місце в його творчій спадщині займав Тарас Шевченко. Євген Сверстюк по особливому роз’яснював сакральність постаті Пророка української нації.

Своїм життєвим прикладом та творчістю мотивував кожного з нас до створення чистої, духовної, моральної атмосфери в Україні.

Добра аура Євгена Сверстюка навічно буде закарбована в новітній історії України”, – йдеться у співчутті т.в.о. голови Львівської ОДА.

Довідка:

Євген Сверстюк – знакова постать українського національно-визвольного руху, політв’язень радянського режиму, який поклав своє життя на захист української культури від дискримінації. Лауреат Державної премії ім. Тараса Шевченка, президент Українського ПЕН-клубу, доктор філософії, автор книг, численних статей з літературознавства, психології і релігієзнавства; поезій, перекладів із німецької, англійської, російської мов на українську.

Народився 13 грудня 1928 року. Закінчив Львівський державний університет. У січні 1972 року був заарештований і в березні 1973 року засуджений за статтею 62 ч. I КК УРСР за виготовлення і розповсюдження документів «самвидаву» до семи років таборів та п’яти років заслання.

Євген Сверстюк був редактором релігійної газети «Наша віра», учасником Ініціативної групи «Першого грудня» та членом Громадського комітету з вшанування пам’яті жертв Голодомору.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*