Юрій Павленко: Протягом останніх трьох років в Україні зростає народжуваність

Протягом останніх трьох років в Україні зростає народжуваність. Про це повідомив на брифінгу Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко. Так, у 2012 році в Україні народилося 520,7 тис. дітей, що майже на 20 тис. більше, ніж у попередньому році (у 2011 – 502,6 тис., у 2010 – 497,7 тис. дітей).

Крім того, за словами Уповноваженого Президента, упродовж останнього року відбуваються інші позитивні зрушення в соціально-демографічній сфері: зменшується малюкова смертність, знижується кількість абортів, уповільнюється депопуляція населення. «Зокрема, за даними інституту демографії Національної академії наук України, скоротився загальний рівень смертності», – зазначив Ю.Павленко.

Також, зауважив він, зменшується рівень смертності немовлят – з 9,1 проміле у 2010-11 роках до 8,6 проміле у 2012 році, що є одним з основних індикаторів соціально-демографічної ситуації у країні. «Цього вдалося досягти, в першу чергу, завдяки реалізації Національного проекту Президента України «Нове життя», будівництва, створення нових перинатальних центрів», – наголосив Уповноважений Президента з прав дитини.

За його словами, завдяки зростанню народжуваності та зниженню смертності в Україні помітно уповільнилася депопуляція, майже в половині областей у 2012 році відбувався приріст населення. «У 2012 році є ще один позитивний сигнал – стабілізувалася питома вага дітей у загальній сукупності населення України. У 2012 році вперше відбулося не скорочення, як це було всі роки незалежності, а збільшення чисельності дітей в Україні», – зазначив Ю.Павленко. Він також висловив переконання, що ці позитивні тенденції «продовжаться і в 2013, і в наступних роках».

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*