Як впливає неофіційна заробітна плата на майбутні соціальні виплати

4З 1 січня 2017 року мінімальний розмір заробітної плати найманих працівників становить 3200 грн. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.

Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати. Підвищення заробітної плати не може бути підставою для звільнення працівників або для переведення на неповний робочий день. Своєчасна й повна сплата платежів у Пенсійний фонд України, а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів – це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.

На сьогодні відносини між роботодавцями та найманими працівниками нерідко не відповідають нормам чинного законодавства, а виплата заробітної плати здійснюється “у конвертах”, або у розмірах, менших за мінімальну заробітну плату.

Влаштуватися на роботу без укладання трудового договору на сьогодні можна без проблем. Ненормований робочий день, відсутність оплати лікарняного та відпустки, залежність розміру заробітної плати виключно від роботодавця, відсутність записів у трудовій книжці та несплата внесків до Пенсійного фонду України – це неповний перелік порушень вимог трудового законодавства роботодавцями, які нехтують своїми обов’язками щодо офіційного оформлення своїх найманих працівників.

Якщо працівник отримує зарплату в “конверті” і роботодавець не сплачує із його зарплати єдиного внеску, цей період не буде зарахований до страхового стажу найманого працівника.

Якщо працівнику нараховано зарплату менше мінімального розміру, встановленого законодавством, страховий стаж розраховується пропорційно нарахованому доходу.

Пенсійний фонд надає можливість найманому працівнику здійснювати постійний контроль за даними, що впливають на його пенсійні права та дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення в управління Фонду. Для цього необхідно зареєструватись на Веб-порталі Пенсійного фонду України. Таким чином найманий працівник зможе щомісячно перевіряти з якої заробітної плати сплачено внески, яку тривалість страхового стажу йому зараховано. Таку інформацію він може отримати і безпосередньо в органах Пенсійного фонду України.

В черговий раз звертаємось до найманих працівників – вимагайте від своїх роботодавців офіційного оформлення трудових відносин та виплату заробітної плати відповідно до законодавства, не погоджуйтесь на виплату заробітної плати в “конверті”. Принцип – аби нині, а потім якось буде, не працює. Дуже боляче дивитись в вічі тим, які плачуть із-за відсутності необхідного стажу після настання пенсійного віку. В результаті, такі особи ніколи не мають права на призначення пенсії.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*