Як вберегтися від спеки: поради експерта

Влітку сонячне проміння дуже активне та небезпечне. Тому з настанням спеки особливо обережними мають бути літні люди та особи, які страждають від серцево-судинних захворювань, а також маленькі діти, оскільки механізми терморегуляції у них недосконалі.

Спека може призвести до теплового та сонячного ударів. Тепловий удар – це загальне перегрівання організму через розлад терморегуляції під впливом надлишку тепла. Сонячний удар – різновид теплового удару з ураженням центральної нервової системи внаслідок інтенсивної та тривалої дії прямих сонячних променів на голову.

Ознаками теплового удару є сонливість, розлади мовлення та ходи, почервоніння обличчя, важке дихання.

При сонячному ударі з’являється в’ялість, головний біль та запаморочення, розлади зору, шум у вухах, нудота, блювота, почервоніння обличчя, висока температура тіла (+38-39 градусів), значне прискорення пульсу та дихання.

«Людину, що отримала тепловий чи сонячний удар, потрібно швидко перенести в прохолодне місце, покласти на спину та зняти одяг. Змочити холодною водою чоло, а також підключичні, підколінні, пахвові ділянки, де зосереджені кровоносні судини, та дати випити рідини. При важких випадках негайно звернутися по медичну допомогу. Хочу наголосити, що у маленьких дітей симптоми сонячного удару можуть нагадувати ознаки початку застуди. Дитина стає млявою або, навпаки, неспокійною, може піднятися температура тіла. Тому необхідно вчасно вжити заходів, аби дитина не втратила свідомість», – зазначила експерт департаменту охорони здоров’я з терапії та сімейної медицини Ірина Федак.

Як наголосила експерт, щоб застерегти себе від небезпечного впливу сонячного проміння, потрібно дотримуватись певних правил:

– Уникайте прямих сонячних променів, намагайтеся перебувати лише у затінених місцях.

– Обмежте час перебування на вулиці, з 11 до 16 години краще не виходьте з дому, особливо це стосується літніх людей.

– При можливості беріть з собою головний убір або парасолю.

– Носіть світлий просторий одяг із натуральних тканин.

– Обмежте фізичні навантаження та не перевтомлюйтесь.

– Пийте достатньо рідини та вживайте легку їжу.

– Частіше приймайте прохолодний душ та вмивайтесь прохолодною водою.

– Відмовтесь від вживання алкоголю та сигарет.

– Не ставте занадто низьку температуру, якщо користуєтесь кондиціонером, адже різкий контраст температур сприятиме застуді.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*