Як «старих» неприбутківців включатимуть до нового Реєстру

Турківське відділення Самбірської ОДПІ інформує, що листом ДФС України від 25.08.2016 р. № 28602/7/99-99-15-02-01-17 роз’яснено деякі важливі питання, пов’язані з запровадженням нового Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 № 440.

Так, відповідно до Постанови № 440, до 16.09.2016 року податковими органами було надіслано неприбутковим підприємствам, установам та організаціям письмові запити про надання відповіді щодо:

– відповідності неприбуткової організації вимогам, установленим п. 133.4 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), та надання завірених нею копій установчих документів;

– завірених житлово-будівельними кооперативами (далі – ЖБК) копій документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію збудованого житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку ЖБК.

Такі запити не надсилалися неприбутковим організаціям, установчі документи яких оприлюднені на порталі електронних сервісів (https://kap.minjust.gov.ua) та відповідають вимогам до статутних документів, установлених п. 133.4 ПКУ. Такі неприбуткові організації будуть включені до нового Реєстру автоматично (п. 34 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ).

Слід зауважити, що надані неприбутковою організацією на запит податкових органів копії установчих документів розглядаються протягом місяця з дня їх отримання. Якщо в результаті розгляду встановлено, що такі документи не відповідають вимогам, до кінця поточного року неприбутковій організації необхідно привести свій статут у відповідність до встановлених вимог. В іншому разі з 01.01.2017 року неприбутковий статус буде скасовано.

Окрім цього, у листі роз’яснено про відмінності старого та нового Порядків ведення Реєстру. Зокрема, зміни торкнулися структури кодів ознаки неприбутковості, подання документів для включення до Реєстру, форми реєстраційної заяви № 1-РН, а також підстав для виключення неприбутківця з Реєстру. З листом ДФС України від 25.08.2016 р. № 28602/7/99-99-15-02-01-17 можна ознайомитися за посиланням: http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-pributok-pidpri/listi-dps/265783.html.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*