Як повернути працездатних безробітних на ринок праці: результати круглого столу у Львівській ОДА

У вівторок, 20 червня, у Львівській облдержадміністрації  провели «круглий стіл» на тему: «Нові можливості для кожного: як повернути працездатних безробітних на ринок праці».

Учасники – голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, представник Світового банку в Україні Катерина Петрина, директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко, представники Державної служби зайнятості України.

В умовах збільшення кількості вакансій та зменшення обсягів зареєстрованих безробітних на фіксованому ринку праці мають місце проблемні питання, які пов’язані не з браком кадрів для заповнення вакансій, а лежать в площині недостатньої мотивації безробітних до працевлаштування.

Із вступним словом до присутніх звернувся голова облдержадміністрації Олег Синютка.

Міжнародним досвідом у питаннях працевлаштування безробітних поділилася координатор проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», представник Світового банку в Україні Катерина Петрина.

Мета проекту – залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб. З огляду на це, метою проведення «круглого столу» є необхідність  вироблення ефективних механізмів залучення (повернення) на ринок праці працездатних безробітних отримувачів державних соціальних допомог.

Учасники «круглого столу» обговорили механізми підвищення мотивації працездатних безробітних до працевлаштування. Зокрема, одним з таких механізмів, на думку учасників дискусії, є запровадження більш жорсткого підходу до питання пошуку підходящої роботи для безробітних, розширення критеріїв пошуку підходящої роботи, здійснення виплати допомоги з безробіття за страховим принципом, шляхом приведення градації тривалості виплати та розмірів допомоги з безробіття у відповідність до наявного страхового стажу безробітних та скорочення загальних термінів таких виплат.

Напрацьовані пропозиції викладені у Резолюції круглого столу та стануть  основою для прийняття нових нормативно-правових актів.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*