Взаємодія учнівської молоді з національно-культурними товариствами

Сьогодні, 7 листопада у відділі з питань освіти, сім’ї та молоді Турківської райдержадміністрації під керівництвом в.о. завідувача районним методичним кабінетом Наталі  Гошівської відбулася нарада заступників директорів шкіл з виховної роботи на тему “Взаємодія учнівської молоді з національно-культурними товариствами”  яка приурочена реалізації в районі завдань Президента України Віктора Януковича щодо зміцнення освітніх потреб національних меншин.

Наталія Гошівська повідомила про стан та перспективи реалізації в районі завдань Президента України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та розуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин, ознайомила присутніх із переліком діючих на Львівщині національно-культурних товариств.

Заступники директорів з виховної роботи Турківського НВК Світлана Бабич та Турківської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 Наталія Аннич,  ознайомили присутніх із питаннями взаємодії учнівської молоді цих ЗНЗ з національно-культурними товариствами, зокрема розповіли про співпрацю з польськими культурними товариствами, в рамках якої відбувається гостьовий обмін та навчання окремих школярів Турківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 польської мови, яким займається ксьондз костелу Успення Пречистої Діви Марії Анжей Міграла.

Світлана Бабич повідомила, що  протягом 1992 – 2007років при активній допомозі мерії м. Турки була налагоджена творча співпраця педагогічного та учнівського колективів ЗОШ №2 м.Турки та громадських і державних організацій м. Славкова (повіт Краківський Польської Народної Республіки). Така співпраця містила творчі зустрічі учнівської молоді, спортивних команд ( з волейболу, футболу, тенісу), художніх творчих колективів як у місті Турка, так і на теренах міста Славкова, спортивній базі м. Славкова,місцевому культурно-спортивному центрі.

Активний обмін молодіжними делегаціями м. Турки та м. Славкова був організований за дієвої організаційної та матеріальної допомоги мерів міст-побратимів Турки і Славкова.

Наша шкільна молодь, учасники художньої самодіяльності районного будинку культури знайомили жителів польського міста і його околиць з культурою народу бойківського краю, навзаєм одержали щиросердечну вдячність жителів польського міста та познайомилися із елементами звичаїв, побуту, традицій братнього польського народу. Обмін молодіжними, спортивними, культурними делегаціями міст Турка та Славкова стала можливою за умови активної моральної, фінансової підтримки органів місцевого самоврядування цих міст.

Очевидно, на часі є реанімація та поглиблення творчої, дружньої, братньої співпраці жителів міст-побратимів.

Заступник директора Лімнянського НВК Микола Цюпа  розповів про взаємодію органів місцевого самоврядування с.Лімна та Лімнянського НВК в сфері культурно-спортивної співпраці з польськими сусідами.

За підсумками наради було дано ряд доручень:

– ввести в плани виховної роботи ЗНЗ питання, що стосуються взаємодії з національно-культурними товариствами Львівщини;

– поглиблювати існуючу співпрацю в галузі культурно-освітнього обміну із представниками близького зарубіжжя.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*