Виплати житлових субсидій у готівковій формі

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 р. №62 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» у  березні цього року стартує ще одна модель монетизації субсидій: гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуть безпосередньо одержувачам субсидії у готівковій формі.

Отже, всі, кому субсидію призначено з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно у квітні надійдуть кошти для розрахунку за послуги, спожиті у березні, у травні – за квітневу комуналку.

Виплата житлових субсидій у готівковій формі особам, які одержують пенсію здійснюється через Пенсійний фонд України таким чином:

– пенсіонерам, які отримують пенсію через банківську установу – шляхом перерахування органами Пенсійного фонду коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках;

– пенсіонерам, які отримують пенсію через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта» – через відповідні поштові відділення.

Всі, хто звернувся вперше за субсидією у 2019 році, беруть участь у діючій моделі монетизації. Тобто розрахунки за спожиті послуги за цих осіб з підприємствами здійснюватиме Ощадбанк, а субсидіанти отримають за результатами вже цього опалюваного сезону залишок невикористаної субсидії готівкою через Ощадбанк.

Для прикладу. Якщо сім’я отримує щомісяця від держави субсидію у розмірі 1600 гривень, а платіжка за газ у лютому прийде на 1100 гривень, 500 гривень залишиться їй на власні потреби або для оплати рахунку, скажімо, за воду чи електроенергію. Тобто, суть нового механізму полягає у тому, що домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд. Таким чином, таке поняття як обов’язковий платіж скасовується.

Фінансування субсидій органами Пенсійного фонду України здійснюється одночасно з фінансуванням виплати пенсій в межах сум, визначених на ці цілі. Виплата житлових субсидій у готівковій формі здійснюється одночасно із виплатою пенсій.

Суми невиплачених протягом трьох місяців з дати перерахування Пенсійному фонду України житлових субсидій повертаються Пенсійним фондом до Міністерства соціальної політики разом із реєстром осіб, яким не виплачена  житлова  субсидія у готівковій формі, для врахування структурними підрозділами з питань соціального захисту населення під час надання житлової субсидії у наступних періодах.

 

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*