Ви запитували під час «гарячої лінії»

Нещодавно Турківським відділенням Самбірської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області було проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Нарахування та сплата єдиного соціального внеску». На запитання платників податків відповідала завідувач сектору податків і зборів з фізичних осіб Турківського відділення Самбіської ОДПІ  Волчанська Любов Володимирівна.

Пропонуємо Вашій увазі найбільш актуальні питання- відповіді.

  1. Доброго дня. Дайте, будь-ласка, відповідь на таке питання. Чи змінився з 1 травня цього року розмір мінімального страхового внеску?

З 1 травня 2016 року в Україні збільшено розміри прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати з 1378 грн. до 1450 грн.

Ставка для нарахування єдиного соціального внеску з 1 січня 2016 року становить 22% до визначеної бази нарахування. В пункті 5 статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» установлено порядок нарахування єдиного соціального внеску (далі – ЄСВ), якщо база його нарахування не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід. В такому випадку сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), і ставки ЄСВ (22%).

Тому, з 1 травня розмір мінімального страхового внеску становитиме 319,00 грн. (1450 грн. * 22%).

  1. Підкажіть, чи змінилися ставки єдиного податку для спрощенців I і II групи з 1 травня 2016 року?

Ставки єдиного податку для спрощенців I і II групи з 1 травня 2016 року залишаться незмінними, оскільки їх розмір прив’язано до рівня мінімальної заробітної плати, чинної на 1 січня поточного року. Так, розміри єдиного податку в 2016 році для І та ІІ груп становитимуть 137,80 грн. та 275,60 відповідно.

  1. Доброго дня. В якому розмірі повинна я сплачувати ЄСВ, як фізична особа-підприємець, за себе, перебуваючи платником єдиного податку?

На рівні мінімального страхового внеску повинні сплачувати ЄСВ за себе фізособи-підприємці платники єдиного податку та самозайняті особи. З 1 травня розмір мінімального страхового внеску становитиме 319,00 грн. (1450 грн. *22%).

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*