Вшанування пам’яті вояків УПА в смт.Бориня 14 жовтня 2014 року

imagesВ жовтні 1942 року за рішенням проводу ОУН була створена Українська Повстанська Армія, покликана вести непримиренну боротьбу як з німецькими так і з радянськими окупантами. Українці завжди пам’ятатимуть штучні голодомори, катування в тюрмах НКВС на Західній Україні, репресії проти десятків тисяч українських родин і тому щорічно вшановують пам’ять найкращих синів і дочок України, що полягли у нерівній борні, передаючи ці знання наступним поколінням.

На Турківщині є багато місць, повязаних з діяльністю ОУН – УПА. Відомо, що на Турківському кущі діяв відділ УПА під командуванням Степана Стебельського на псевдо «Хрін». На теренах Боринського куща – знаменитий 46 відділ УПА «Біра» – Василя Шишканича – захоронений в Борині.. Практично в кожному населеному пункті діяли глибоко законспіровані станиці ОУН, а також кущові, районні, надрайонні Проводи ОУН які мали свої озброєні боївки. Діяли також і жіночі сітки ОУН, а також станиці «Союзу Українок».
Наші земляки, родичі, які мали досвід з польського війська, готували вояків УПА в старшинських та підстаршинських школах. Відомі – біля сс..Майдан, Недільна.
Саме на теренах Турківщини, біля с.Свидник, була прийнята перша присяга вояками УПА.
За деякими даними, саме в урочищі «Вільховате» біля тодішнього однойменного села Вільховате, відбулось чергове засідання УГВР. Можливо тому з такою «любовю» віднеслась радянська влада до цього унікального по свому розташуванню гірського села – його стерто з лиця земля.
В Борині та в інших селах Турківщини на протязі кількох років рейдував курінь «Рена» – Мартина Мізерного, який в 1949 році з охороною загинув в с.Либохора. Захоронений в Борині. В 1992році перезахоронений на цвинтар с.Яблунів.
Неможливо тут описати героїчну діяльність наших земляків та родичів, які діяли в ОУН-УПА, а тому кожна громада зокрема повинні постійно вести пошукові роботи та вшановувати пам’ять за полеглими Героями.

В 1990-91-92рр на Турківщині вдалось частково відновити історичну пам’ять полеглих борців за волю України. В тому часі найбільшу роботу вдалось провести саме в Борині – це пошукові роботи, перезахоронення та облаштування пам’ятних знаків на місцях загибелі та місцях перезахоронення патріотів.
В сьогоднішніх умовах в яких перебуває Україна, особливо гостро постає питання історичної пам’яті, а також патріотичного виховання молоді та особливо учнівської молоді. Пам’яті про людей, що віддавали своє життя за теперішню самостійну Україну. Про Героїв, що боролися і тисячами гинули в криївках і концтаборах,

Запрошуємо Вас на заходи по вшануванню пам’яті за полеглими вояками УПА та членами ОУН, які відбудуться 14 жовтня 2014 року в смт. Бориня  на місці захоронення вояків УПА та членів ОУН в урочищі «Бабінець».
Незалежно від релігії (конфесії), яку Ви сповідуєте, прийдіть і помоліться разом з іншими, адже пам’ятати і берегти – це наш обов’язок.

Згідно з розпорядженням голови Турківської РДА, заходи по вшануванню пам’яті за полеглими вояками УПА та членами ОУН відбудуться також в інших населених пунктах Турківщини за участю ОМС, державних органів влади, школярів, громадськості.

Слава Україні! Героям Слава!

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*