Внесення дерев’яних церков українсько-польського прикордоння до спадщини ЮНЕСКО стане спільним здобутком обох держав, – В.Шемчук

DSC_1476

26 квітня голова Львівської облдержадміністрації Віктор Шемчук зустрівся із заступником директора Національного інституту спадщини Республіки Польша Маріушем Чубою, котрий завітав до Львова для ознайомлення з ситуацією щодо дерев’яних церков української частини Карпат.

Сторони проаналізували роботу, що була здійснена для підготовки та подання групи церков східної традиції українсько-польського прикордоння на внесення їх у Список Світової Спадщини ЮНЕСКО. Вони також обговорили формат та структуру представлення проекту «Дерев’яні церкви польських та українських Карпат» на 37-ій сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Камбоджі.

«Культурна спадщина наших країн потребує серйозного визнання у світі і цю роботу за нас ніхто не зробить. Тому цьогоріч нам необхідно завершити проект подання українсько-польських дерев’яних церков Карпатського регіону в Список Світової Спадщини ЮНЕСКО. Це повинно стати спільним здобутком обох держав. Адже для того, щоб все зробити достойно є усі можливості та політична воля», – наголосив під час розмови Віктор Шемчук.

Під час зустрічі директор Національного інституту спадщини Республіки Польша Маріуш Чуба розповів, що підготовчі роботи до спільного подання про внесення в Список Світової культурної та природної спадщини ЮНЕСКО дерев’яних церков активізували ряд процесів у сфері охорони культурної спадщини як всередині країн, так і поза їх межами, а також збільшили поінформованість громад та служителів церкви, зокрема й номінованих церков.

Учасники зустрічі також обговорили необхідність напрацювання спільного формату представлення транскордонного подання «Дерев’яні церкви польських та українських Карпат», а також підготовку єдиних ілюстративних каталогів з інформацією про дерев’яні церкви-номінанти.

Керівник області також зазначив, що спільний українсько-польський проект має підтримку Президента України та Уряду. «Це говорить про те, наскільки важливо це для нас. Тому, маючи таку підтримку, ми зобов’язані зробити усе для того, щоб цей проект із віртуальної площини перейшов у реальну. Це дасть можливість впроваджувати нові ідеї щодо співпраці, в тому числі в охороні культурної спадщини», – додав він.

ПЕРЕЛІК дерев’яних церков в рамках подання в Список ЮНЕСКО «Дерев’яні церкви українських та польських Карпат»

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*