Владика Ярослав відвідав парафію с. Жукотин

У неділю, 26 серпня, владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, відвідав з душпастирським візитом парафію св. Йосафата с. Жукотин. У співслужінні о. Андрія Батога, адміністратора парафії, священиків, що прибули з-поза меж єпархії, та місцевого духовенства владика Ярослав відслужив Архиєрейську Літургію. У Літургії  взяв участь голова Турківської районної державної адміністрації Олександр Лабецький. Перед початком богослужіння у храмі було виставлено для почитання мощі св. Йосафата. 

Під час проповіді владика Ярослав пояснив вірним Притчу про виноградник, яка читалась цієї неділі. Виноградником Святе Письмо називає вибраний Божий народ – Ізраїль. “Господь Бог не просто насадив цей виноградник, але Він довірив його людині і протягом історії посилає до неї Своїх посланців, тобто пророків, всіх тих, хто несе Його слово”, – сказав проповідник.

Крім того, Бог очікує від людини плідної праці в Його винограднику. “Кожний, хто покликаний до праці у винограднику, повинен віддати його Господареві плоди у свій час. Ми не маємо права привласнити собі ані Його власності, ані плодів”, – зазначив єпископ.

Також Отці Церкви тлумачили образ виноградника як символ життя людини, її особистих обдарувань, які вона отримала від Господа. “Важливо зрозуміти, що ми не є господарями цього винограднику,  в особистому, родинному та суспільному вимірі, а лише його управителями, які повинні плекати, розвивати Божі дари і у відповідний час приносити Богові плоди”, – пояснив владика Ярослав.

Притча про виноградник зображує Бога як довготерпеливого господаря, сповненого щедрості, довіри й справедливості. Подібно як орендарі думали, що, вбивши сина господаря, зможуть забрати собі виноградник, так сьогодні багато людей вважають, що Бога нібито немає. “Отець Небесний помістив нас у Свій виноградник з довірою, і одного дня, коли Він прийде, то матиме право очікувати від нас плодів нашого життя, у яке Він інвестував дари відкуплення Свого Єдинородного Сина Ісуса Христа”, – наголосив єпископ.

Після завершення Літургії владика подякував о. Андрію Батогу за душпастирське служіння, а громаді вірних побажав, щоб храм завжди був для всіх місцем зустрічі з Богом.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*