Відтепер Львів самостійно контролюватиме будівництво у місті

У рамках децентралізації системи архітектурно-будівельного контролю Львів отримав нові містобудівні повноваження. Тепер місцева влада самостійно реєструватиме й надаватиме дозвільні документи на будівництво об’єктів І-ІV категорій складності, а також перевірятиме будівельні майданчики та штрафуватиме порушників.

Відповідний акт прийому-передачі повноважень Держархбудінспекції виконавчому комітету Львівської міської ради підписали сьогодні, 28 квітня, у приміщенні Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові (вул. Угорська, 7а). Участь в урочистостях взяли голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев та міський голова Андрій Садовий.

За словами голови ОДА, для Львова сьогодні історичний момент. “Є дві речі, які повинна мати кожна громада: вона має бути самодостатньою та самоврядною, – додав Олег Синютка. – Ось і Львів, який вже є самодостатнім, вбирає ті функції, які притаманні місту, отримує можливість розвиватись і стає самоврядним”.

Також голова ОДА додав, що на рівні Держархбудінспекції Львівщини невдовзі буде створено громадську раду. “Люди, які мають час, можливість і бажання контролювати, зможуть долучитись до цієї роботи”, – резюмував він.

Як зазначив Олексій Кудрявцев, отримавши нові повноваження, місцева влада зможе ефективно перевіряти достовірність даних у деклараціях. Простіше буде здійснювати й містобудівний моніторинг, виявляти незаконні забудови та реагувати на порушення.

Також керівник Держархбудінспекції України наголосив, що Львів сьогодні посідає третє місце в Україні за темпами будівництва: “Лише минулого року у місті здано в експлуатацію понад 100 багатоповерхових будинків. У порівнянні із 2014-им роком темпи будівництва зросли приблизно вдвічі”.

Зазначимо, що у приміщенні Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові (вул. Угорська, 7а) також можна буде отримати будь-яку консультацію з питань містобудування.

Нагадаємо, що відповідно до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” Держархбудінспекція передає органам місцевого самоврядування повноваження з контролю за будівництвом на їх території. Закон також спрощує і деякі дозвільні та погоджувальні процедури.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*