Відтепер книги «Реабілітовані історією. Львівська область» доступні онлайн

Ознайомитись із електронними версіями п’яти томів науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Львівська область» можна онлайн.

Усі томи є складовою частиною багатотомної науково-документальної серії книг “Реабілітовані історією” і розповідають про політичні репресії радянської влади у Львівській області впродовж 1939-1980-х років. Архівні документи, публіцистичні та наукові статті і нариси розкривають політичну та соціально-психологічну атмосферу тих років, механізми терору і насильства комуністичної тоталітарної системи. Спогади жертв репресій відтворюють картини їх каторжного життя у таборах ГУЛАГу, нескореність людського духу, подвижництво і жертовність у боротьбі за незалежність української держави.

Як інформують у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, ці книги є свідченням боротьби за незалежність України і книгами пам’яті жертв комуністичного режиму, який, попри всю свою антилюдяну суть, так і не зміг підкорити незламний дух української нації. Водночас – це і своєрідна книга-трибунал: уперше – в конкретних документах, цифрах, фактах, іменах – вона розкриває перед українською і світовою громадськістю страшну картину панування тоталітарного комуністичного режиму в Україні та на Львівщині зокрема.

Структура кожного обласного тому включає декілька книг. У першій книзі публікується вступна стаття-дослідження, в якій особлива увага звертається на особливості комуністичного режиму на території області. Нариси про незаслужено забутих та репресованих державних діячів, видатних діячів науки, культури, політиків, робітників, селян дають читачеві можливість уявити масштабність політичної, національної, соціальної і релігійної «чистки» радянського суспільства. Розділ «Мовою документів» дає уявлення про перебіг політичних репресій, взаємодію партійних, радянських, правоохоронних органів і спецслужб у здійсненні державного терору, методи роботи радянських спецслужб, настрої населення.

У книгах подаються також списки репресованих, підготовлені на основі архівно-кримінальних справ. Окремо висвітлюється увічнення пам’яті репресованих громадян. Кількість книг по кожній області залежить від кількості репресованих громадян.

У першій книзі науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Львівська область» опубліковані результати дослідження про масові політичні репресії у 1939–1991 рр.

До другої книги також увійшли персоналії репресованих мешканців м. Борислава та Бродівського району.

До Книги третьої видання «Реабілітовані історією. Львівська область» увійшли персоналії репресованих мешканців Буського району (5089 осіб) та Городоцького району (5310 осіб). До четвертої – персоналії репресованих мешканців м. Дрогобича та Дрогобицького району (8744 особи).

До Книги п’ятої видання – персоналії репресованих мешканців м. Жидачева та Жидачівського району (8112 осіб).

Нагадаємо, що у паперовому варіанті книги вийшли у світ впродовж у 2009 -2020 років завдяки співпраці Видавничого Центру «Пам’ять» і Львівської обласної державної адміністрації.

Ознайомитись із виданнями можна за посиланням.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*