Відкрито центр вільного доступу до Інтернету для користувачів бібліотек Турківського району

19 грудня, на свято Миколая, у читальному залі центральної районної бібліотеки пройшла святкова презентація проекту “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет” програми “Бібліоміст”.

У 2012 році бібліотеки Турківської ЦБС стали переможцями конкурсу програми “Бібліоміст” “Організація нових бібліотечних послуг з використанням доступу до Інтернету”.

Не порушуючи давнього українського звичаю, господарі закладу культури зустріли дорогих гостей – Олену Шматько, завідувача науково – методичним відділом Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки; Івана Січака, заступника голови райдержадміністрації; Юрія Лила, заступника голови районної ради; Юрія Касюхнича, міського голову; Лілію Яворську, головного спеціаліста відділу культури і туризму РДА – хлібом – сіллю, піднісши його на вишитому рушникові. Після цього вони перерізали стрічку – доступ до новеньких комп’ютерів.

Ведуча масового заходу Оксана Роздольська дохідливо розповіла присутнім про те, як Турківські бібліотекарі готувалися до конкурсу, хто їм допомагав у цій справі. А сьогодні Турківська ЦБС – святкує зародження нової бібліотечно – інтернетної сім’ї.

– Тішуся сьогодні разом із Вами, – сказала на святі Олена Шматько. – Тішуся, що Ви виграли проект, що стали його переможцями. Особливу подяку за це складаю райдержадміністрації, районній раді, головам місцевих рад, які в усьому допомагали бібліотечним працівникам. Тепер Турка буде далеко попереду багатьох районів і міст області, маючи вільний доступ до Інтернету. З радістю вручаю Вам ліцензії від “Бібліомосту” на право користування програмами Інтернету. Щастя Вам та успіху у цій справі.

– Кожен із нас – і дорослі, і малі – чекає від Святого Миколая подарунків. Прийшли вони і до бібліотекарів Турківщини. І – не прості. А у вигляді комп’ютерів. З їхньою допомогою кожен читач зможе віднайти те друковане видання, твір, якого не має у наших фондах. Крім цього, є можливість поспілкуватися у будь – який час із однодумцями не тільки в Україні, а і у найвіддаленіших куточках світу. Успіху Вам, шановні, в організації нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет, – наголосив Іван Січак.

– Усі ми радо долучилися сьогодні до такого великого свята, якого ще не було в Турці, – продовжив розмову Юрій Лило. – Завдяки вільному доступу до Інтернет кожен зможе отримати те, що бажає. Але, шановні дітки, раджу Вам не забувати і про ті книги, які є в бібліотеці. Бо, читаючи їх, Ви збагатите свої знання найбільше. А вільний доступ до Інтернет лише доповнить їх. То ж користуйтесь новими послугами бібліотек розумно, у допустимих межах.

Щиро привітали учасників свята із Миколаєм, презентацією проекту “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет” міський голова Юрій Касюхнич, головний спеціаліст відділу культури і туризму РДА Лілія Яворська.

Вітаючи колег, гостей, директор ЦБС Ганна Семків сказала: “Сьогодні ми зібралися на святкову презентацію проекту “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет” програми “Бібліоміст”. З гордістю повідомляю, що із 1000 бібліотек України, які мають отримати комп’ютери, ми удостоїлися цього одними з перших. У центральну районну, дитячу, Боринську селищну та Верхньовисоцьку сільську бібліотеки надійшло 15 сучасних комп’ютерів. Дякую за це організаторам “Бібліомосту” Олені Шматько, Юлії Галій, представникам влади – Юрію Лилу, Івану Січаку, міському голові Юрію Касюхничу, Верхньовисоцькому сільському голові Богдану Черепанину, міністру палива та енергетики України Юрію Бойку, меценату Ігорю Пукшину та усім, хто долучився до цієї важливої справи.”

Цікавим був виступ на святі керівника міського гуртка вишивальниць “Вишиванковий рай” Розалії Канарєєвої – про історію вишивання та організацію вишиванкових подарунків рідним та знайомим. На закінчення Розалія Миколаївна подарувала Олені Шматько образ “Фатівської ікони Божої Матері”.

Теплими були вітання присутнім від найменших читачів Турківщини, по Скайпу – від керівників тренінгового Центру програми “Бібліоміст” зі Львова.

Комп’ютерник районної бібліотеки Володимир Ільницький ознайомив усіх бажаючих із правилами користування комп’ютерами та вільним доступом до Інтернет. За допомогою програми СКАЙП він здійснив відозв’язок із Верхньовисоцької сільською бібліотекою, звідки надійшли щирі вітання та подяки від сільського голови Богдана Черепанина та завідуючої бібліотекою – філіалом Людмили Дребот.

На закінчення свята діти сіли за комп’ютери, виконуючи домашні завдання з української літератури та історії України.

 

 

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*