Відкрите звернення громадських діячів Львівщини щодо подій 31 серпня у Києві

Після перемоги Революції Гідності Україна розпочала курс на глибинні реформи і перезаснування багатьох галузей життєдіяльності держави. І в першу чергу це стосується системи управління.

Зміни до системи управління — це були вимоги Майдану і програмні вимоги багатьох політичних партій, які сформували коаліцію, а також Президента України.

Проект змін до Конституції, внесений Президентом України, підтриманий Урядом та проголосований Верховною Радою у першому читанні, відкриває нові можливості для розвитку України. Це, в першу чергу, демонтаж жорстко централізованої системи управління, яку ми успадкували з комуністичних часів.

Запропоновані зміни до Конституції вивільняють ініціативу громадян та місцевих громад, що є одним із основних чинників розвитку держави. Делегування значної частини повноважень на рівень громад — це шлях, яким пройшли багато країн, що звільнилися від тоталітарного радянського панування і окупації. Серед них — наші сусіди. Польща, країни Балтії своїм досвідом показують, що це вірний шлях.

Голосування у Верховній Раді за схвалення змін до Конституції  неабияк стурбував ті сили, які прагнуть втримати Україну в орбіті “русского міра”. У хід пішли випробувані десятиліттями провокації. Ворог  не цурається найбрутальніших методів.

Використання ворогом України терору як способу досягнення своїх цілей ми бачили в недавній історії: криваві теракти проти українських державних і політичних діячів в Парижі, Мюнхені, Роттердамі, вбивства і репресії по всій Україні. А в новітній історії — це розстріл Небесної сотні і підла війна на Сході України.

Провокації під стінами Верховної Ради із застосуванням бойових гранат свідчить про одне: почерк — той самий.

Шкода, що низка політсил, яка  шукає різних способів наростити свої рейтинги дозволила втягнути себе у ворожий сценарій.

Ми сумуємо разом із пораненими та молимо Бога за їхнє одужання!

Закликаємо усі політичні та громадські сили України не піддаватися на намагання розхитати ситуацію в Україні і таким чином дозволити ворогові відкрити другий фронт.

Висловлюємо свою підтримку Президентові, Кабінету Міністрів та Верховній Раді України у їхніх намаганнях здійснити ті реформи, які вкрай необхідні для України. Децентралізація та реформа місцевого самоврядування повинні відбутися!

Слава Україні!

Громадська рада «Святий Юр» Ю. Калинюк

Громадсько-політичний діяч України С. Давимука

Герой України І. Вакарчук

Народний депутат України (шести скликань), дисидент М. Косів

Архітектор І. Кузьмак

Голова ЛОТПВіР П. Франко

Лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка І. Калинець

Голова Секретаріату Конгресу української інтелігенції Львівщини, заслужений працівник культури України В. Парубій

Президент Центру національного виховання ім. Андрея Шептицького Г. Брунець

Лауреат Державної премії в галузі архітектури Ю. Горалевич

Заслужений лісівник України, директор ДП «Радехівське ЛМГ» С. Данькевич

Голова ЛОО Спілки офіцерів України П. Костюк

Громадський діяч З. Боровець

Текст ЗАЯВИ

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*