Відбувся семінар із фахівцями з соціальної роботи

Вітаючи учасників семінару з фахівцями соціальної роботи   перший заступник голови  районної державної адміністрації  Богдан Петренко зазначив,- “Лише комплексний підхід та міжгалузева взаємодія соціальних служб, освіти, медицини, правоохоронних органів, щодо раннього виявлення сімей у складних життєвих обставинах та вчасного надання їм допомоги та підтримки є запорукою збереження формування повноцінного громадянського суспільства. Захист прав дитини – один із пріоритетів соціальних ініціатив Президента України”.

Під час семінару розглядалися питання:  роль закладів освіти у забезпеченні батьками виховної функції сім’ї; профілактика, раннє виявлення і особливості догляду дітей з особливими потребами; ухилення від виконання батьками їх обов’язків, щодо виховання та навчання дітей, як один із факторів дитячої злочинності. В семінарі взяли участь працівники та фахівці із соціальної роботи Турківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Основним питанням, що розглядалося на семінарі, був аналіз ефективності діяльності фахівців із соціальної роботи у 2013 році в кількісних та якісних показниках.

Богдан Петренко підкреслив що, фахівець соціальної роботи на селі є посередником  між простими громадянами та владою на місцях в територіальних громадах та  районною владою у наданні ефективної та якісної допомоги найуразливішим верствам населення. Впровадження Соціальних ініціатив Президента України  Віктора Федоровича Януковича свідчить про реальність змін, їх результативність та ефективність для сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Директор Турківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді наголосила на виконанні соціальних ініціатив Президента України з метою покращення надання соціальних послуг найуразливішим верствам населення у штат районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  з 1-го листопада 2012 року введено 31  фахівець із соціальної роботи.  Це дало змогу під час соціальних інспектувань та  візитів  виявити кількість сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, раннє виявлення сімей,  які можуть потрапити в кризову ситуацію та наданні цим сім’ям ефективної та якісної соціальної допомоги. На обліку  в Центрі перебуває 713 сімей,  які опинилися в складних життєвих обставинах, в яких проживає 2139 дітей. З них взято під соціальний супровід у 2013 році 75 сімей, в яких виховується 216 дітей. З позитивним результатом знято 19 сімей. Фахівцями із соціальної роботи здійснено подворовий обхід та заповнено соціальні паспорти населених пунктів. З метою обговорення важливих питань у діяльності фахівців із соціальної роботи щотижня проводяться методичні дні. Проведена атестація 24 фахівців і соціальної роботи.  Особлива робота в цьому році фахівцями із соціальної роботи була проведена з  багатодітними родинами, яких в районі проживає 1200 сімей,  родинами,  діти  яких навчаються в школах – інтернатах, в сім’ях, в яких виховуються діти та молодь  з особливими потребами,  в опікунських сім’ях, з особами які мають умовно покарання,  або повернулися з місць позбавлення волі, сім’ями, дітьми,  батьки яких виїхали на за кордон.

Членам цих сімей надаються індивідуальні послуги, здебільшого соціально-педагогічні, інформаційні, психологічні та соціально-економічні. Проводились бесіди, лекції, консультування щодо проблем виховання дітей, підвищення рівня виховного потенціалу сім’ї; психологічні консультації щодо вирішення внутрішньо-особистісних проблем; інформування з вирішення правових питань; соціально-економічні послуги у вигляді сприяння у наданні гуманітарної допомоги та допомоги в оформленні необхідних документів для отримання державних допомог, пенсій, пільг та покращенні житлово-побутових умов.  На даний час 11000 осіб є  отримувачами послуг, яким надано 13570 індивідуальних  консультацій та послуг.

Завершуючи зустріч перший заступник голови РДА  наголосив, що тільки якісне надання соціальних послуг забезпечить дотримання та виконання стандартів надання соціальних послуг.

На завершення підкреслив, що наближається Свято Святого Миколая, Новорічні та Різдвяні Свята, тому фахівцям із соціальної необхідно відвідати сім’ї , особливо в яких виховуються діти з особливими потребами, сім’ї, які тимчасово опинилися в складних життєвих обставинах у наданні подарунків від меценатів, запобігти проявам насильства та правопорушень під час свят. Побажав плідної праці.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*