Відбувся військово-патріотичний фестиваль «Стрілецька слава»

У неділю, 23 вересня, на Ужоцькому перевалі поблизу села Сянки Турківського району біля пам’ятного знаку Українським січовим стрільцям відбувся військово-патріотичний фестиваль «Стрілецька слава», присвячений 104-й річниці першого бою Українських Січових Стрільців. В заході взяли участь перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, державний секретар Міністерства соціальної політики України Віктор Іванкевич, голова Турківської райдержадміністрації Олександр Лабецький, голова районної ради Володимир Лозюк, помічник народного депутата України Андрія Лопушанського Ірина Кіра, депутат Львівської обласної ради Михайло Ільницький, перший заступник голови райдержадміністрації Микола Яворський, заступник голови райдержадміністрації Юрій Лило, представники громадських організацій та політичний партій, воїни АТО, ветерани бойових дій в Афганістані, представники дивізії «Галичина» та інших ветеранських організацій, шкільна молодь.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблим загиблих.

З вітальним словом до присутніх на даному заході звернулися перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, державний секретар Міністерства соціальної політики України Віктор Іванкевич, голова Турківської райдержадміністрації Олександр Лабецький, помічник народного депутата України Андрія Лопушанського Ірина Кіра та ін..

Виступаючи перед багаточисельною громадою, очільник району Олександр Лабецький відзначив: «Ми сьогодні перебуваємо на цьому місці, де 104 роки тому назад відбулося відродження сучасного українського війська. Давши перший бій січові стрільці показали нам приклад боротьби за Українську Державу, хоча вони не мали на той час такої, але вірили що Українська Держава постане. Їхній приклад є взірцем для тих, хто сьогодні захищає Українську Державу від збройної агресії російської імперії. Наша армія на сьогоднішній час є надзвичайно боєздатна і може протистояти будь-яким проявам агресії і перемога буде за нами! Ми повинні завжди пам’ятати звитяги українських патріотів і бути горді за нашу державу!»

Священнослужителі відслужили молебень за полеглими Українськими Січовими Стрільцями в роки Першої світової війни.

Опісля посадовими особами відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку Українським січовим стрільцям

Сотник Майдану, айдарівець «Штурм» Володимир Правосудов відгукнувся на запрошення й привіз свій унікальний, один із найбільших в Україні, арсенал зброї на військово-патріотичний фестиваль «Стрілецька слава»

Після закінчення урочистої частини було проведено фестиваль патріотичної пісні «Стрілецька слава», за участі художніх колективів Турківщини. Всіх присутніх також почастували армійською кашою польової кухні, яку приготували учасники АТО Сянківської сільської ради.

Довідка.

У серпні 1914 року було створено Легіон Українських Січових Стрільців. Після розгрому австро-угорських військ під Львовом 10 вересня 1914 року російські війська почали наступати на Карпати. На перекриття проходів через перевали були перекинуті австро-угорські війська, в тому числі і Січові Стрільці. 17 вересня сотня Осипа Семенюка прибула до Сянок в розпорядження австрійського полковника Дрекслера. Тут вона була обмундирована і озброєна.

25 вересня вони провели свій перший бій біля селища Сянки. Стрільці із сотні О. Семенюка зіткнулися з кінним роз’їздом кубанських козаків. З цього бою стрільці вийшли переможцями, захопивши козацького коня і зброю.

27 вересня 1914 року сотня Семенюка першою з легіону Січових Стрільців дала в Сянках бій двом козачим полкам, що тривав від ранку до сутінок. Цівки крісів так нагрілися, що витікаюча змазка окропом обпікала руки. По вокзалу вдарили австрійські гармати. Від вибуху складених там снарядів він обрушився, хоронячи під собою російських солдатів. Загинули тоді кільканадцять сотень солдат супротивників. Західніше Сянок до сьогодні збереглися окопи.

На перевалі разом захоронено 363 полеглих офіцерів і солдатів обох воюючих сторін. А вбитих Січових Стрільців поховали велично на громадському цвинтарі Сянок в присутності сотень людей. Відправив молебень декан Олексій Хтей.

????????????????????????????????????

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*