Відбулося засідання круглого столу на тему: «Голокост – 1938 року»

7 листопада,  в приміщені читального залу Центральної районної бібліотеки, відбувся круглий стіл на тему: «Голокост – 1938 року» щодо виконання завдань Президента України про зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин за участі заступника голови районної державної адміністрації Оксани Манюх, начальника  відділу культури і туризму Володимира  Кузьмина, директора  централізованої бібліотечної системи Ганни Семків та працівників  бібліотек-філіалів сіл району. «Дотримання прав національних меншин є актуальним завданням Президента України, забезпечення рівних політичних, соціальних, економічних та культурно-освітніх прав і свобод громадян.

“Голокост” у перекладі з давньогрецької означає “цілоспалення”, “знищення вогнем”, “жертвоприношення”. Уперше цей термін використав лауреат Нобелівської премії миру письменник Елі Везелькак як символ газових камер і крематоріїв таборів знищення.

У 1933 – 1945 роках війська фашистської Німеччини знищили близько 6 млн. людей тільки за приналежність до єврейської нації. Така цифра зафіксована у вироках Нюрнберзького трибуналу.

Однак точних цифр немає, й навряд чи вони коли-небудь з’явиться, адже до кінця Другої світової війни нацисти знищували табори смерті та поховання. До того ж часто єврейські громади знищувалися цілком, і не залишалося рідних, близьких, друзів, які могли б розповісти про їхню смерть.

На окупованих Німеччиною територіях були побудовані табори смерті, призначені для вбивства мільйонів людей.

Найстрашнішу “фабрику смерті” гітлерівці розташували на території Польщі: в містечку Освенцім неподалік від Кракова.

Тут були замучені близько 1,3 млн. осіб, із яких 1,1 млн. становили євреї, яких піддавали страшним тортурам і знищували в газових камерах.

Крім газових камер і масових розстрілів, нацисти застосовували й воістину бузувірські засоби знищення. Євреїв топили в Західній Двіні, спалювали в синагогах Риги й Білостока, бараках і свинарниках Веліжа й Богданівки, замуровували в каменоломнях Одеси, живими скидали у вугільні шахти Донбасу.

До 1945 року німці та їхні сподвижники вбили майже дві третини з числа євреїв, які жили в Європі, у рамках програми “Остаточне вирішення єврейського питання” – плану знищення європейського єврейства.

Хоча євреї, яких нацисти вважали головною загрозою Німеччини, були основними жертвами нацистів.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*