Відбулось засідання обласної Координаційної ради з питань протидії ВІЛ/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам

Сьогодні, 20 грудня, під головуванням заступника голови Львівської ОДА Івана Собка відбулось засідання обласної Координаційної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам.

Про оціночну кількість ключових груп ризику та людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ) у Львівській області та план роботи Координаційної ради на 2020 рік розповів секретар ради, лікар-епідеміолог КНП ЛОР «Львівський обласний лабораторний центр» Андрій Сороколіт.

«У другій половині 2017 – першій половині 2018 року в кожній області України були проведені спеціальні біоповедінкові дослідження, в них взяли участь загальноукраїнські соціологічні інститути. Відтак, за результатами дослідження пропонується затвердити чисельність груп підвищеного ризику інфікування щодо ВІЛ і інших кров’яних інфекцій», – зазначив він.

Серед груп підвищеного ризику, це люди, які проживають з ВІЛ, також ті, які вживають ін’єкційні наркотики та інші.

«Ці показники взято до відома Координаційною радою і з метою підвищення ефективності роботи медичних установ, структурних підрозділів,  керівникам департаментів та управлінь облдержадміністрації доручено здійснювати планування і вести розрахунки відповідних профілактичних втручань»,- зазначив Іван Собко.

Серед розглянутих питань – Регіональна програма протидії туберкульозу та внесення змін на 2020 рік до Комплексної програми підтримки галузі охорони здоров’я у Львівській області на 2017-2020 роки на заходи протидії туберкульозу, Стратегія адвокації, комунікації та соціальної мобілізації в галузі контролю за туберкульозом у Львівській області на 2019-2021 та робочу групу з впровадження Національної Стратегії АКСМ – ТБ у Л/о моніторингу і оцінки (МіО) за реалізацію протитуберкульозних заходів при обласній координаційній раді з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам.

«Пріоритетним є не кількість програм, а конкретні ефективні заходи і їх фінансування», – наголосив Іван Собко.

Також порушили питання роботи спостережних комісій (СК) за реалізацією медичних заходів в установах виконання покарань та планування їх роботи за участю НУО та надання соціальних послуг ув’язненим особам та для реабілітації наркозалежних.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*