Відбулось обговорення нового проєкту Перспективного плану створення об’єднаних територіальних громад в Турківському районі

Сьогодні, 24 жовтня, в залі засідань Турківської районної ради відбулось обговорення нового проєкту Перспективного плану створення об’єднаних територіальних громад в Турківському районі, представлення моделі адміністративно-територіального устрою, а також можливостей участі в Конкурсі проектів співробітництва територіальних громад. Участь в обговоренні взяли перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Василь Лозинський, радник з питань децентралізації Львівського центру розвитку місцевого самоврядування Тарас Баранецький, перший заступник голови райдержадміністрації Микола Яворський, голова районної ради Володимир Лозюк, депутати обласної та районної рад, посадові особи органів місцевого самоврядування Турківщини, представники громадськості. За словами обласних експертів, Міністерство розвитку громад та територій погодило проект нового перспективного плану об’єднання громад Львівщини та утворення нових районів. Зокрема пропонується створити 67 ОТГ і шість районів. Саме на такому варіантів зійшлись обласні чиновники, експерти і київські урядовці. Тепер перспективний план презентують та обговорюють в районах Львівської області.

Спочатку розповіли присутнім про можливості, які дає конкурс проектів співробітництва територіальних громад, а також про те, хто може  стати його учасником, які основні умови  і чим він відрізняється від обласного конкурсу проектів місцевого розвитку.

Відтак, Василь Лозинський презентував проект адміністративно – територіального устрою базового рівня Львівської області. Відповідно до цього на наших теренах пропонується створити Турківську міську та Боринську селищну громади. Доповідач детально зупинився на кожній з них, звертаючи увагу на індекс податкоспроможності, як основний критерій існування громади.

Окрім того, відповідно до адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня пропонується на території Львівщини створити 6 об’єднаних районів: Львівський, Дрогобицький, Золочівський, Самбірський, Стрийський, Червоноградський.

В ході обговорення багато зауважень звучало від представників громадькості щодо статусу гірського, залучення інвесторів тощо.

На завершення учасники заходу попросили взяти всі їх зауваження до відома.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*