Ветеренарна медицина інформує

На території Турківського району прведена  пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу.  Такі заходи із запобігання поширенню цього захворювання вперше проводяться в межах Угоди між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством сільського господарства і розвитку села Республіки Польща.

Дози-приманки, які унеможливлюють зараження м’ясоїдних тварин сказом, розкидаються у населених пунктах району, які розташовані найближче до Польщі.

Імунізація здійснювалася із використанням авіатранспорту. Польоти відбувалися по визначених паралельних лініях, з відстанню між ними орієнтовно 1 кілометр. Дози – приманки розкладалися у мисливських угіддях. Розкидають брекети величиною, як сірникова коробка. Основа – кісткове борошно, а всередині − вакцина. Тварина її їсть, і вакцина потрапляє на мигдалини, а звідти в організм», −вакцина абсолютно не шкідлива для людей, тварин та навколишнього середовища. 

Нагадаємо, що раніше Директорат Єврокомісії з охорони здоров’я та захисту прав споживачів (САНКО) надав понад мільйон євро для створення буферної зони на території чотирьох українських областей, що межують з ЄС, з метою запобігання сказe. Буферна зона площею 70 квадратних кілометрів по периметру буде створена у Волинській, Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях.

Для визначення оцінки ефективності вакцинації диких м’ясоїдних тварин через місяць після вакцинації необхідно провести відстріл лисиць із розрахунку 5-8 лисиць на 100 км2 у вказаних районах для дослідження сироваток крові на наявність вірус нейтралізуючих антитіл та дослідження зубів лисиць на наявність біомаркеру – тетрацикліну. Всього в області необхідно відстріляти 635 – 1016 гол. лисиць в т. ч. по Турківському районі 50-80 гол.

Відповідно до вказаної угоди  протягом грудня – січня місяців 2012 – 2013 років спільно із спеціалістами державної ветеринарної  медицини провести відстріл лисиць та відбір крові і пат матеріалу.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*