Ветерану УПА Олесю Гуменюку виповнилося 90 років

У суботу, 7 листопада, виповнилося 90 років відомому громадському діячеві, ветеранові Української Повстанської Армії, голові Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби Олесю-Дмитру Гуменюку.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка привітав  Олеся Гуменюка з ювілеєм та побажав міцного здоров’я, щастя, добра й миру на рідній землі.

“І нехай мрія про краще майбутнє окриляє Вас на нові звершення, на нові добрі починання, в ім’я незалежної процвітаючої України. Наснаги Вам до нових звершень і довгих років життя”, – додав керівник області.

Довідка:

Олесь Гуменюк – це приклад для молодого покоління, символ нескореності українського духу, його прагнення до незалежності та життя в демократичній державі.

В 1943-1945 рр. Олесь Гуменюк був у рядах УПА і зі зброєю в руках воював проти ворогів України: брав участь у битві під Бродами в складі дивізії “Галичина”, після цього воював у Карпатах. В 1945 році був заарештований і засуджений військовим трибуналом на 15 років каторги. Покарання відбував у різних тюрмах, зокрема в Норильську, де брав участь у повстанні.

В кінці 80-х років включився в громадську роботу, був одним із засновників Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби, згодом очолив його. Нагороджений орденами “За заслуги” 3-го і 2-го ступеня, багатьма відзнаками Львівської ОДА та Львівської обласної ради.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*