В якій податковій декларації з ПДВ сільськогосподарським підприємством відображаються окремі види сільськогосподарської діяльності?

Згідно із п. 209.10 ст. 209 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) сільськогосподарське підприємство реєструється як суб’єкт спеціального режиму оподаткування з дотриманням правил та у строки, що визначені ст. 183 ПКУ для реєстрації платників податку на додану вартість.

Підпунктами 6.3 та 6.4 п. 6 розд. VІ Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233 із змінами і доповненнями (далі – Положення № 1130), передбачено, що заява про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб’єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ за формою № 1-РС подається сільськогосподарським підприємством до контролюючого органу та має містити виключний перелік видів економічної діяльності сільськогосподарського підприємства, відомості щодо яких включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) та які підпадають під дію спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства та визначені ст. 209 ПКУ.

Відповідно до п. 6.2 розд. VI Положення № 1130 у реєстрі суб’єктів спеціального режиму оподаткування, крім відомостей, передбачених для реєстрації платників ПДВ на загальних підставах, повинен міститися перелік видів діяльності сільськогосподарського підприємства, на які поширюється дія спеціального режиму оподаткування, та дата внесення запису про такі види діяльності.

Пунктом 6.8 розд. VI Положення № 1130 передбачено, що у разі виникнення змін у даних про види діяльності сільськогосподарського підприємства – суб’єкта спеціального режиму оподаткування, у разі внесення їх до Єдиного державного реєстру таке підприємство підлягає перереєстрації у порядку, визначеному п. 6.17 розд. VI Положення № 1130.

Відповідно до п.п. 2 п. 6.19 розд. VI Положення № 1130 у разі постачання сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму, зокрема, товарів (послуг), одержаних від провадження видів діяльності, не внесених до реєстру суб’єктів спеціального режиму, суми ПДВ розраховуються та сплачуються до бюджету за загальними правилами розд. V ПКУ та ставками, визначеними ст. 193 ПКУ.

Відповідно до п. 5 розд. І Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 із змінами і доповненнями, платники податку, які згідно зі ст. 209 ПКУ застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, крім декларації 0110, подають податкову декларацію з позначкою «0121» / «0122» / «0123» (далі – декларація 0121-0123), яка є невід’ємною частиною звітності за відповідний звітний період. До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму, установленого ст. 209 ПКУ.

Враховуючи викладене, у разі здійснення сільськогосподарським підприємством окремих видів сільськогосподарської діяльності, інформація про які не внесена до реєстру суб’єктів спеціального режиму оподаткування, податкові зобов’язання з ПДВ за такими операціями нараховуються і сплачуються до бюджету у загальновстановленому порядку та відображаються у податковій декларації з ПДВ із позначкою «0110».

При цьому суми ПДВ, нараховані (сплачені) при придбанні товарів (послуг), призначених для використання у видах діяльності, не внесених до реєстру суб’єктів спеціального режиму, включаються до складу податкового кредиту з ПДВ податкової декларації з ПДВ із позначкою «0110».

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 101.24).

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*