В Україні святкують День вишиванки

21 травня – в Україні святкують День вишиванки.

Це одне з небагатьох свят не державного та не релігійного характеру. Почалася ця традиція в місті Чернівці в 2010 році. Простий флешмоб студентів перетворився на могутній патріотичний рух серед українців усього світу. З тих пір багато людей підхопили ідею і відзначають свято, надягаючи свої вишиванки.Це чудове свято самобутньої, неповторної, барвистої української культури. Вишивану сорочку українці одягали з давніх-давен, адже  свято вірили, що вона захищає від усього злого та є оберегом.“Мені сорочку мама вишивала, неначе долю хрестиком вела…” – цими словами починається текст відомої української пісні, якою оспівана любов до чи не найбільшої цінності нашого народу, яка дісталась нам у спадщину від наших предків – вишиванки.

Українська вишиванка – це національна святиня! Саме вишиванка символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. і несе в собі духовне багатство, високу мудрість. Це наш національний оберіг! Вишиту сорочку, вишитий рушник передають з роду в рід, бережуть як безцінну реліквію.

Перші вишиванки відігравали не стільки функцію одягу, як, за повір’ями, оберігали їх власників від зла. У вишиванках наші пращури різними кольорами та візерунками вчились зашифровувати добру долю, щастя, радість, любов, багатство. Матері вишивали дітям сорочки, аби їх майбутнє було світлим та безтурботним. Кожна дівчина повинна була вишити сорочку своєму майбутньому чоловікові.

Кожен регіон може похвалитися своїми унікальними вишиванками, які різняться фасонами, кольором, способом вишивання, орнаментом і візерунками. І це ще раз доводить: вишиванка – це не тільки елемент одягу та атрибут патріотичного кітчу, це дещо більше, навіть сакральне.

Свого часу Іван Франко започаткував моду поєднувати вишиванку із піджаком. 

Сьогодні ж багато відомих українських дизайнерів дуже вдало використовують наш традиційний одяг, презентуючи і на батьківщині, і всьому світові чудові зразки своєї творчості. Наш національний етноколорит продовжує надихати і закордонних дизайнерів, які створюють все нові й нові варіанти інтерпретацій.

Вітаємо усіх з Днем вишиванки та бажаємо натхнення до праці та боротьби за світле майбутнє нашої держави.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*