В Турківському відділенні Самбірської ОДПІ відбувся черговий сеанс «гарячої лінії» для платників єдиного податку

Нещодавно завідувач сектору податків і зборів з фізичних осіб Турківського відділення Самбірської ОДПІ Іван Рибчич провів «гарячу лінію» на тему: «Податкова звітність платників єдиного податку».

Пропонуємо до уваги найбільш актуальні питання з якими абоненти звертались на «гарячу лінію»:

Який звітний період вважається останнім для фізичної особи – підприємця, який є платником єдиного податку та припиняє провадження підприємницької діяльності?

Відповідно до ст. 294 Податкового кодексу України у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, який є платником єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності.

Який термін подання  підприємцями – спрощенцями третьої групи податкової декларації платника єдиного податку –  та який строк сплати податку?

Згідно з п. 296.3 ст. 296 Податкового кодексу України платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.

Податкові декларації, крім випадків, передбачених ПКУ, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал (п. 295.3 ст. 295 ПКУ).

Сплата єдиного податку платниками третьої групи здійснюється за місцем податкової адреси .

Чи зобов’язані ФОП – платники єдиного податку, що не мають показників, які підлягають декларуванню (оподаткуванню) подавати декларацію з єдиного податку?

Фізичні особи – підприємці платники єдиного податку, які не отримували протягом звітного періоду доходи та не мають об’єктів оподаткування, що підлягають декларуванню, зобов’язані подавати податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця у строки, передбачені п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*