В селі Сянки на Турківщині стартували міжнародні змагання з лижних гонок «Сянківська лижня»

В рамках святкування столітнього ювілею перших офіційних змагань з лижних перегонів на українських землях 9-го березня в с.Сянки відбулися урочистосте зібрання за участю українських та польських спортсменів-лижників. З вітальним словом до учасників звернулися заступник голови райдержадміністрації Іван Січак, Сянківський сільський голова Степан Василечко, директор бюро «еко-Карпати» Богуслав Плескач, інструктор з туризму Славомир Вуйцик (обидва з м.Устрики Дольні Республіки Польща), викладач Львівського університету фізичної культури, чемпіон світу серед ветеранів з лижних гонок Василь Крупський та тренер Пустомитівської ДЮСШ Іван Добрянський.

В цей же день відбувся лижний пробіг Соколіки-Беньова-Сянки вздовж українсько-польського кордону. В рамках святкування 22-24 березня буде проведено міжнародні змагання з лижних гонок «Сянківська лижня» на межі с.Яворів та с.Сянки поблизу могили Січових Стрільців.

Довідка

Перед Другою світовою війною у селі Сянки було 10 будинків відпочинку, 6 пансіонатів та 3 туристичних притулки, у яких можна було розмістити майже дві тисячі відпочивальників, тут також були театр, бібліотека, тенісні корти, лижний трамплін, санна траса і метеорологічна станція. Гірськолижна траса на поблизькій горі Сянки вважалась однією з найкращих у довоєнній Польщі.

Відповідно до історичних джерел, у 1913 році с. Сянки було визнано найкращим центром лещатарства, на Українсько-Польських землях які в той час входили в склад Австо-Угорської імперії, і там було проведено змагання з лижних перегонів. Це були перші офіційні змагання з лижних перегонів на українських теренах.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*