В с.Яворів Турківського району відкрили житловий корпус найкращого реабілітаційно-спортивного центру України

Відкриття реабілітаційно-спортивного центру у селі Яворів, Турківського району, Львівської області. Фото: dsmsu.gov.ua

 15 січня, у с. Яворів Турківського району Львівської області відкрили житловий корпус Західного реабілітаційно-спортивного центру Національного комітету спорту інвалідів України, який є найкращим таким закладом в Україні. Тут тренуватиметься паралімпійська збірна України із зимових видів спорту, відбуватимуться всеукраїнські та міжнародні спортивні змагання та проходитимуть реабілітацію інваліди.

Реабілітаційно-спортивний центр розпочали будувати 2006 року. Протягом цього часу з державного бюджету на проект виділили понад 160 млн грн. Територія центру становить майже 189 га.

Введення центру в експлуатацію відбувалося у дві черги. 21 січня 2010 року відкрили першу чергу та розпочали тренування спортсменів, а сьогодні – другу.


Відкриття реабілітаційно-спортивного центру у селі Яворів, Турківського району, Львівської області. Фото: dsmsu.gov.ua

Як зазначив під час нинішніх урочистостей уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю, президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич, Західний реабілітаційно-спортивний центр – це неабияке досягнення для України.


Відкриття реабілітаційно-спортивного центру у селі Яворів, Турківського району, Львівської області. Фото: dsmsu.gov.ua

«Саме тут будуть здійснювати надзвичайні гуманітарні і величні справи для українського народу. Саме тут буде джерело перемоги українського спорту. Паралімпійська збірна уже довела, що цей центр є унікальним і необхідним для перемог на Зимових олімпійських іграх», – зазначив Валерій Сушкевич.

Він додав, що у центрі також відбуватимуться реабілітація людей з інвалідністю засобами фізичної культури і спортом.

«Вже сьогодні діти з інвалідністю зі Сходу пройшли реабілітацію у нашому центрі. Також уже підготовані програми реабілітації воїнів АТО, які у середовищі паралімпійців, дефлімпійців готові розпочати нове життя», – зазначив Валерій Сушкевич.

Відкритий сьогодні житловий корпус розрахований на 200 ліжкомісць. Також тут розташований конференц-зал, їдальня, комплекс саун, пральня. У двоповерховій будівлі є спеціально обладнані ліфти для людей з особливими потребами. Окрім того, усі україномовні написи дубльовані англійською мовою та шрифтом Брайля.

Валерій Сушкевич розповів, що на території центру уже збудована сучасна лижна траса, яка є однією з найкращих у Європі. Вона може приймати навіть Кубок світу. Також тут побудована двокілометрова канатна дорога.

У центрі спортсмени тренуються на сучасному обладнанні, яке було закуплене у 2011 році.


Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов з спортсменами під час відкриття реабілітаційно-спортивного центру у селі Яворів, Турківського району, Львівської області. Фото: dsmsu.gov.ua

У планах ще будівництво пристадіонної споруди біатлонного комплексу, фізкультурно-спортивного комплексу, де будуть розміщені тренажери, зокрема для того, щоб навчитися кататися на лижах.

На урочистому відкритті другої черги центру були присутні міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, голова Львівської ОДА Олег Синютка, представники влади Турківщини та спортсмени-паралімпійці. На початку церемонії присутні вшанували загиблих у результаті дій терористів на Донбасі хвилиною мовчання.

Ігор Жданов зазначив, що відкриття другої черги Західного реабілітаційно-спортивного центру – дуже важлива подія для України.


Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов з спортсменами під час відкриття реабілітаційно-спортивного центру у селі Яворів, Турківського району, Львівської області. Фото: dsmsu.gov.ua

«Бійці воюють на Сході, аби ми мали можливість будувати тут нормальне, мирне життя. Тут другий фронт – фронт боротьби з корупцією, фронт, на якому ми повинні показати, всьому світу, що Україна – європейська, красива держава, що ми можемо жити краще, ніж тоталітарні країни. Це буде найяскравішою перемогою над агресором, який посмів на нас напасти», – сказав міністр.

Він також подякував Валерію Сушкевичу за його вклад у розвиток центру: «Знаю, що без його енергії, сили волі, натхнення цього б центру б не було. Він багато років робить все, аби паралімпійський рух розвивався в Україні».


Фото: dsmsu.gov.ua

«Дуже часто ми, львів’яни, заздрили івано-франківцям через те, що у них є Буковель. Тепер вони приїжджатимуть сюди помилуватись цією красою. Львівщина перша крокує у Європейський союз, вона є еталоном у тих речах, що повинні створити комфорт у першу чергу для людей з особливими потребами», – заявив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*