В районі проведено урочисте зібрання з нагоди 97-ї річниці створення ЗУНР

images (2)

97 років тому відбулася подія, яка вкотре продемонструвала щире прагнення українців жити у вільній незалежній державі. 1 листопада 1918 року було створено Західно-Українську Народну Республіку.

Вшановуючи пам’ять про історичне минуле та надзвичайні зусилля українського народу на шляху до здобуття державної незалежності, в культурному центрі “Україна” за участю представників влади, громадськості, учнівської та студентської молоді провели урочисте зібрання та святковий концерт.

“Сердечно вітаю учасників урочистого зібрання з нагоди 97-ї річниці Листопадового повстання у Львові та утворення Західно-Української Народної Республіки. У ті буремні осінні дні 1918 року, після шести століть іноземного панування, у Львові було утворено національну Українську державу, – наголосив на урочистостях керівник апарату райдержадміністрації Мирон Бойко.-Ця подія дала початок одному з визначних етапів революції 1917-1921 років, продемонструвала незламну волю українців до незалежності, відкрила шлях до спільної боротьби галичан та наддніпрянців за соборність. Логічним результатом діяльності Західно-Української Народної Республіки стала знаменна подія вітчизняної історії – проголошення 22 січня 1919 року Акту Злуки українських земель, що відзначається нині на державному рівні як День Соборності України. Від часу національно-визвольних змагань початку минулого століття українці продовжували боротьбу за незалежність, яка увінчалася проголошенням суверенної України у серпні 1991 року. Наше сходження на вершину національної свободи стало підсумком ратної праці багатьох поколінь, серед яких – творці ЗУНР, легендарне січове стрілецтво.”

В заході взяли участь колективи художньої самодіяльності Турківського районного народного дому та вихованці  Будинку дитячої та юнацької творчості. На завершення  учасники концерту виконали «Боже великий єдиний».

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*